Szkolne koło turystyczne

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

14 kwietnia grupa miłośników turystyki pieszej z naszej szkoły wzięła udział w 42 Ogólnopolskim Zlocie do Nadbrzeża.

Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Każdego roku odwiedzamy Nadbrzeże by pamiętać o tych, którzy stali się ofiarami zbrodniczego systemu hitlerowskiego. Pamięć o tamtych dniach musi przetrwać w przyszłych pokoleniach.

Autokarami dotarliśmy do Próchnika, skąd ruszyliśmy spod kościoła wyznaczoną trasą leśnej drogi aby dotrzeć do Nadbrzeża (w sumie 7 km). Pogoda nadzwyczaj sprzyjała naszej wędrówce. Podziwialiśmy piękne krajobrazy ze wzgórzami i wielkimi dolinami. Gdy dotarliśmy pod pomnik w Nadbrzeżu, wzięliśmy udział w uroczystościach złożenia wiązanek kwiatów, zapalenia zniczy oraz modlitwie.

Później udaliśmy się do stanicy w Nadbrzeżu. Tam poczęstowano nas gorącą grochówką. Nasi uczniowie jak zwykle brali udział w organizowanych konkursach zajmując czołowe miejsca Natalia Gałczyk 1 m-c w konkursie turystyczno-krajoznawczo-historycznym dla Gimnazjum. Około 15 byliśmy w Elblągu. Zachęcamy wszystkich do udziału w następnym rajdzie, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Pozdrawiamy

 Andrzej Derenda Łucja Gniady i Sebastian Kutra

ozio_gallery_nano