Zeróweczka szkolna

Pomimo niesprzyjającej aury za oknem, w sali oddziału przedszkolnego czas upłynął nam w radosnej atmosferze. Eksperymentowaliśmy z różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunkowo-graficznymi, malarskimi, płaskimi oraz przestrzennymi. W trakcie wspólnych zabaw dzieci stworzyły bazy oraz pojazdy kosmiczne, wcielały się w postaci bohaterów z bajek Ezopa. Wybraliśmy się także w wirtualną podróż aż na biegun północny. Dzieci kontynuowały przygodę z j. angielskim w ramach międzynarodowej współpracy e-twinning.

Zrealizowały kilka zadań z 2 projektów: "Recycling is amazing" oraz "Stem Tale". Powstały m.in. karmniki dla ptaków po zużytych opakowaniach od jogurtów czy kartonach od napojów, katapulty z plastikowych łyżek czy maski i opaski z makulatury. Stem to interdyscyplinarna edukacja i model nauczania stworzony, aby połączyć technologie: przyrodnicze, technologiczne, inżynieryjne i matematyczne. Zadaniom towarzyszy opowiastka edukacyjna. Bazując na jej treści, dzieci rozwiązują zagadki, quizy, wykorzystują elementy dramy czy pantomimy.

Moc atrakcji gwarantowana. Nie ma czasu na nudę. Nauka przez zabawę to jest to! 😎

A.S i M.P.