Zeróweczka szkolna

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Jeżeli w tym dniu ktoś w szkole w pewnym momencie zauważył, że ma na plecach, ramieniu papierową rybkę mógł być pewien, że był to psikus ze strony naszych zerówkowiczów 😆

"Poisson d'avril" czyli kwietniowa ryba to zwyczaj przyklejania niepostrzeżenie na plecy innych osób własnoręcznie wykonanych papierowych rybek. Ta tradycja ma swoje korzenie aż w średniowieczu i jest również znana we Włoszech (Pesce d'aprile).

W krajach germańskojęzycznych kwietniowy żart nazywany jest Aprilscherz. Prima Aprilis w Szkocji to "polowanie na głupca" (Hunt the gowk Day), w Portugalii "Dzień kłamstwa" (Dia da mentira), na Litwie "Dzień kłamcy" (Melagio diena). W krajach anglojęzycznych obchodzony jest "Dzień głupców", April fools' Day. W krajach hiszpańskojęzycznych odpowiednikiem Prima Aprilis jest Dzień Niewiniątek (Dia de los Santos Innocentes) celebrowany 28 grudnia.

 

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.