Zeróweczka szkolna

W tym tygodniu naszą poobiednią lekturą stała się "Jaszczurunia" autorstwa Marty Guśniowskiej. Gdy jeden z bohaterów, krokodylek Junior postanawia wyruszyć na poszukiwania rodziców, nawet nie wie, dokąd go zaprowadzi ta podróż. Na jego drodze pojawi się wyjątkowa jaszczurka. Choć oboje tak bardzo się różnią, oboje o tym samym marzą i tego samego pragną prawdziwego domu, w którym będą się czuli bezpieczni i kochani. Widocznie czasem musimy wyruszyć gdzieś daleko, żeby docenić to, co mamy blisko. Zatem nie bójmy się podróży i marzeń, bo: "Jeśli się tak bardzo czegoś pragnie, całym serduszkiem, to się zawsze spełni".

Zainspirowani przygodami niezwykłych bohaterów, dzieci zapragnęły zdobyć informacje na temat jaszczurki zwinki. Wykonały pracę plastyczną techniką 3 D oraz zakładki do ksiażek - Jaszczurunie.

Zachęcamy wszystkich do spędzenia najbliższych dni w towarzystwie nie tylko wartościowych osób, ale i książek.