Zeróweczka szkolna

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Hanną Niewiadomską pt.: "Zabawy z poezją". Podczas spotkania wysłuchaliśmy kilku wierszy pochodzących z książki pt.: "Bajczytanki Pani Hanki". Uczniowie wskazywali różnice między opowiadaniem, wierszem i piosenką. Poznaliśmy budowę wiersza i związane z nim terminy, tj. rym, rytm, zwrotka. Pomagaliśmy dokończyć pisanie rozpoczętego wiersza, wyszukując rymujące się wyrazy. Bawiliśmy się w odgadywanie rymowanych zagadek. Autorka opowiedziała o tym, jak się pisze wiersz, skąd czerpie pomysły i od czego zaczęła swoją przygodę z pisaniem. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i żywo reagowały na słowa autorki, zadawały mnóstwo pytań. Na koniec miłego i bardzo ciekawego spotkania chętne dzieci nabyły książkę wraz z imienną dedykacją.