Zeróweczka szkolna

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań".
Sir Peter Scott

Zainspirowani wirtualną adopcją wilka przez klasę 1.c. postanowiliśmy również dołożyć naszą cegiełkę wspierając fundację WWF. Udzieliliśmy wsparcia rysiom.

Na terenie Polski żyje jedynie ok.150 osobników. Zagrażają im m.in. kłusownicy, wycinki drzew oraz drogi szybkiego ruchu.
Jest to gatunek zagrożony zupełnym wyginięciem i objęty całkowitą ochroną.

Więcej informacji nt.tych wspaniałych zwierząt znajdziecie Państwo na stronie fundacji:
Www.pomagam.wwf.pl/adoptuj/rys

Dzieci zapoznały się nie tylko z trybem życia wyjątkowych, dzikich kotów, ale także innych zwierząt szykujących się na nadejście zimy. Wiedzą już bardzo dobrze jak mądre są zwierzęta, robiąc zapasy, migrując, hibernując, zmieniając grubość i barwę futra na zimę. W rękach naszych dzieci, jako przyszłego pokolenia, leży los środowiska naturalnego. Uwrażliwiajmy je i uczmy empatii względem BRACI MNIEJSZYCH.