Certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Uczę się uczyć się- 10 sposobów na skuteczna naukę.
- Szczegóły
- Kategoria: Strona startowa

Uczniowie klas 4a i 8c zdobyli Certyfikat za udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Uczę się uczyć się- 10 sposobów na skuteczna naukę.
Podczas realizacji projektu uczniowie poznawali i ćwiczyli różnorodne metody skutecznego uczenia się. Dowiedzieli się, jak wykorzystywać fiszki, tworzyć mapy myśli oraz planować naukę z zastosowaniem techniki POMODORO. Poznali również mnemotechniki ułatwiające zapamiętywanie informacji.
W trakcie zajęć uczniowie rozwijali umiejętność organizowania własnej nauki, odkrywali swoje mocne strony oraz tworzyli własne sposoby przyswajania wiedzy. Udział w projekcie był dla nich cennym doświadczeniem, które z pewnością pomoże im w dalszej edukacji.
Gratulujemy uczniom zaangażowania oraz życzymy dalszych sukcesów!
O krajach anglojęzycznych po raz JEDENASTY w JEDENASTCE!
- Szczegóły
- Kategoria: Strona startowa
W poniedziałek 25 maja Szkoła Podstawowa nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu, już po raz 11 była gospodarzem konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych pt. “English Speaking Countries – what do we know?”, w którym udział wzięło 6 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych z Elbląga i okolic. Partnerami jubileuszowej edycji przedsięwzięcia byli: Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Akademia Nauk Stosowanych – studenci filologii angielskiej asystowali podczas przeprowadzania konkursu.
Przedstawiciele szkół zmierzyli się ze sobą w siedmiu konkurencjach dotyczących m. in. literowania wyrazów, rozwiązywania krzyżówki, odgadywania piosenek i osób, które przedstawione były na fragmentach obrazków czy też rozwiązanie quizu. Jednym z zadań było również zaprojektowanie plakatu promującego wybrane święto w USA, Kanadzie, Australii, RPA i Wielkiej Brytanii. Czas pomiędzy konkurencjami umilił występ naszych utalentowanych uczniów Colina Pacholewicza z klasy IVb oraz Liliany Pacholewicz z klasy Vb.
Jury w składzie: Pani Mariola Chodakowska-Malkiewicz oraz Elżbieta Derlukiewicz ogłosiło wyniki:
🥇I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18
🥈II miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowakowie
🥉III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 19
Zgodnie z tradycją nagrodzono również szkołę za najlepszy „look”, ten laur przypadł SP 18, której uczniowie zaprezentowali się w roli rodziny królewskiej.
Zapraszamy na kolejne edycje naszego konkursu i dziękujemy, że byliście z nami.
Czytaj więcej: O krajach anglojęzycznych po raz JEDENASTY w JEDENASTCE!
Klasy 2a i 2d na tropie historii i szkła! 🪵🔮
- Szczegóły
- Kategoria: U maluchów
22 maja nasi drugoklasiści wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Olsztynka! Pogoda dopisała idealnie, a humory dopisywały od samego rana. 😎
Co działo się podczas wyjazdu?
🔥 W Hucie Szkła Artystycznego dzieci podglądały fascynującą pracę hutników i na własne oczy widziały, jak z gorącej masy powstają szklane cudeńka!
🛖 W Muzeum Budownictwa Ludowego przenieśli się w czasie do świata naszych pradziadków.
🏫 Dawna szkoła zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie – uczniowie szybko docenili wygodę swoich współczesnych klas! 🎒
To był dzień pełen słońca, uśmiechów i super zabawy na świeżym powietrzu!
Czy można „widzieć” dłońmi? Klasa IIIA sprawdza zmysły! 🔍
- Szczegóły
- Kategoria: U maluchów
Uczniowie postanowili sprawdzić, jak to jest radzić sobie z codziennymi czynnościami, kiedy brakuje nam jednego z najważniejszych zmysłów – wzroku.
Z zasłoniętymi oczami dzieci przekonały się, że proste zadania mogą stać się nie lada wyzwaniem! To ćwiczenie uświadomiło nam wszystkim, jak niesamowitym narzędziem jest ludzki mózg i jak bardzo musimy polegać na innych zmysłach, gdy gasną światła.
✍️ Najbardziej ekscytującą częścią eksperymentu była nauka języka Braille'a. Trzecioklasiści nie tylko poznali zasady tego alfabetu, ale podjęli wyzwanie i samodzielnie:
Nauczyli się pisać swoje imiona za pomocą wypukłych punktów. Odczytywali zapisane słowa wyłącznie za pomocą dotyku!
Czytaj więcej: Czy można „widzieć” dłońmi? Klasa IIIA sprawdza zmysły! 🔍
Językowo najlepsi
- Szczegóły
- Kategoria: Laureaci konkursów
Uczniowie JEDENASTKI - Tymon Orłowski i Szymon Zipser - z sukcesem reprezentowali swoją szkołę podczas konkursu języka angielskiego „Fishkobranie” w SP 16. Wydarzenie było nie tylko okazją do sprawdzenia znajomości języka, ale także do rozwijania umiejętności współpracy 🤝, kreatywności 🎨 i wystąpień publicznych 🎤.
Podczas konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania z wylosowanych fiszek 🃏, wykazując się dużą wiedzą, refleksem oraz umiejętnością pracy zespołowej 💡. Dodatkowo przygotowali i zaprezentowali plakat o USA, przedstawiający najważniejsze informacje i ciekawostki związane z tym krajem
Zaangażowanie, świetne przygotowanie oraz wspólna praca przyniosły znakomity efekt — uczniowie „Jedenastki” zdobyli I miejsce 🏆🥇, odnosząc kolejny sukces i potwierdzając wysoki poziom nauczania w szkole 🎉👏
GRATULUJEMY Tymonowi i Szymonowi 💪
Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej społeczności 👏👏👏












































































Librus
TikTok