Strona startowa

Dnia 14 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 9 w Elblągu odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Ortograficzny pt. „Przygody z Antarktydą”. Dzieci miały za zadanie wykazać się znajomością treści lektur „Zaczarowanej zagrody” oraz „Anaruk – chłopiec z Grenlandii” oraz zasad ortograficznych. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z realizacją siedmiu zadań (aktywizujący quiz, dyktando, łączenie w pary, uzupełnianie pustych miejsc w zdaniach, zgadnij, co to za symbol, plan wydarzeń, odpowiedzi na pytania). Naszą świetlicę reprezentowały uczennice z klasy III b: Marysia Fiodorowicz i Iga Kania. Dziewczynki poradziły sobie znakomicie i zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzisiaj tj. 12.12.2017 r. w świetlicy szkolnej miało miejsce spotkanie z hafciarką w ramach cyklu: „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Tym razem naszym gościem była Pani Henia Kuczek, która jeszcze nie tak dawno pracowała w naszej szkole. Było to już kolejne spotkanie z Panią Henią, która i tym razem opowiadała dzieciom o trudnej ale jakże zajmującej sztuce haftowania. Ale nie tylko opowiadała, również pokazała wykonane przez siebie piękne prace. Dzieci miały również możliwość spróbowania tej trudnej sztuki. Niektórym udawało się to całkiem dobrze, ale dla niektórych nawleczenie nitki na igłę – to było prawdziwe wyzwanie. Jedna dziewczynka – uczennica klasy pierwszej – Natalka Baczyńska bardzo dobrze radziła sobie z tą trudną sztuką. Za wyjątkowe zaangażowanie w pracę – Natalka otrzymała od Pani Heni prezent, w postaci dwóch pięknie wyhaftowanych świątecznych obrazków. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i mamy nadzieję na kolejne spotkanie.

6 grudnia Pani Magdalena Szyk-Wojtkiewicz i Elżbieta Derlukiewicz oraz zespół anglistów z naszej szkoły, zorganizowali Mikołajki w iście angielskim stylu 😉 Impreza zatytułowana była Knowing your school with Santa Claus. Chętni uczniowie, jako drużyny z klasy, mieli za zadanie wykonać poprawnie zadania w jak najszybszym czasie. Tematem przewodnim były: film, kino, teatr. Wszyscy świetnie się bawili 🙂 dziękujemy za super zabawę ! A naszym zwycięzcom gratulujemy !

I miejsce w SP zdobyli: Kasia Mital, Dawid Gruchalski, Paweł Cholewa, Kornelia Częścik
II miejsce: Maja Majkowska, Oliwier Markowski, Olaf Półtoraczyk, Zosia Braczkowska
III miejsce: Ola Mikłosz, Aniela Mieczkowska, Natalia Stańczyk

Zwycięskie drużyny z Gimnazjum to:
I miejsce: Karolina Atłas, Kamila Mackiewicz, Natalia Gałczyk, Karmen Oleszkiewicz
II miejsce: Adam Goryszewski, Kacper Siemaszko, Kacper Gdaniec, Wiktor Zyzek
III miejsce: Tomek Derlukiewicz, Bartek Derlukiewicz, Robert Narojek, Paweł Pełczyński

Na wyróżnienie zasłużyła również honorowa drużyna z klasy 3, która wzięła udział, jako jedyna z klas najmłodszych:
Julia Myszk, Gabriela Wróbel, Kornelia Maruszak, Adrian Janiszewski

7 grudnia 2017r. Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu gościł już po raz szósty uczestników Wojewódzkiego Konkursu na Kalendarz Adwentowy. Nasza szkoła również i w tym roku pokazała się z jak najlepszej strony. Pokazaliśmy 5 naszych Kalendarzy. Jeden z nich zajął II miejsce w kategorii gimnazjów – był to Kalendarz Natalii Zagalskiej. Wyróżniony został Kalendarz Mateusza Wojtczaka.

GRATULACJE! Konkurencja w tym roku była bardzo duża, jury musiało zmierzyć się ze 127 pracami.

Uroczystość otworzył wykład poświęcony zwyczajom adwentowym i bożonarodzeniowym w krajach niemieckiego kręgu kulturowego i towarzyszący mu quiz. Następnie goście wysłuchali Weihnachtsgeschichte - historii bożonarodzeniowej, stanowiącej stały i skłaniający do refleksji element niemieckiej Wigilii. Galę uświetnili uczniowie Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu, prezentując spektakl zatytułowany "Dary z serca", będący uwspółcześnioną, lecz nie mniej wzruszającą wersją popularnych jasełek.

Za rok również zdobędziemy kolejne nagrody. Zapraszamy już dziś.

Nauczyciele języka niemieckiego.

W imieniu rodziny, dla której cała SP11 przygotowała niesamowitą olbrzymią niespodziankę w postaci 23 paczek i nowej lodówki serdecznie z całego serca dziękujemy. Nie ma słów, aby opisać państwa coroczne zaangażowanie w ten szlachetny gest serca. Życzymy więc, aby te święta były dla państwa co najmniej tak radosne, jak dla rodziny, która została przez państwa w tak piękny sposób wyróżniona.

Pragniemy także złożyć serdeczne podziękowania na ręce wspaniałej młodzieży SP11, która tak przepięknie zapakowała paczki dla Rodziny oraz ich nauczycielowi - Pani Ani Awiżeń.

D Z I Ę K U J E M Y!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zespół "Szlachetnej Paczki" z SP11