Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel
„AUTUMN ON THE FARM” po raz piąty!   

28 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego „Autumn on the farm”. W jesiennych potyczkach udział wzięło 11 reprezentacji ze szkół z Elbląga i okolic. Uczniowie klas 3 SP zmierzyli się w sześciu konkurencjach sprawdzających znajomość słownictwa, umiejętność liczenia oraz czytania ze zrozumieniem.

Oprócz tego, każda drużyna przygotowała pracę plastyczną pod tytułem „My scarecrow” oraz zaprezentowała w kilku zdaniach tytułowego stracha na wróble. Trzecioklasiści wykazali się znakomitym zgraniem i umiejętnością pracy w zespole pod presją czasu. Zabawa była wspaniała, poziom bardzo wyrównany, a każdy uczestnik zabrał do domu wspaniałe upominki.

W jury konkursu zasiadła Pani Mariola Chodakowska z ramienia W-MODN w Elblągu oraz Pani Dorota Gościńska – wicedyrektor szkoły gospodarzy.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce – SP 11
II miejsce – ex aequo SP 1 oraz SP Nowakowo

Pluszowy przyjaciel na dobre i złe

Okazuje się, że pluszowe zabawki towarzyszą nam od bardzo wczesnego dzieciństwa i nawet w szkole nie zapominamy o ich istnieniu.

Piątek, 25 listopada, był takim dniem, kiedy obchodziliśmy dzień pluszowego misia. W specjalnie przygotowanej scenerii, przez przedstawicielki SU kl. IV-VIII: Łucję, Gabrysię i Paulinę, wszyscy Ci, którzy tego dnia przynieśli misia bądź inna pluszową zabawkę, mogli tę ulotną chwilę zatrzymać w kadrze.

Po ilości zdjęci można jednoznacznie stwierdzić - zabawa była udana. 

SP 11 zwyciężyło w konkursie tegorocznego Marszu Zdrowia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że SP 11 zwyciężyło w konkursie tegorocznego Marszu Zdrowia. Hasło wymyślone przez uczniów jedenastki: "Zdrowe życie – fajna sprawa. Dbanie o nie to podstawa" zostało zaprezentowane podczas październikowego marszu, który miał na celu pokazanie jak ważna jest profilaktyka w walce z chorobami, a zwłaszcza nowotworem piersi. Internauci oddawali głosy na najlepsze hasło promujące Marsz Zdrowia. Do ostatniej chwili walka była bardzo zacięta. Ostatecznie Nasza Szkoła zdobyła 380 głosów, zajmując w ten sposób I miejsce wśród elbląskich szkół podstawowych i średnich.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w to działanie uczniom, rodzicom oraz wszystkim tym, którzy zachęcali do głosowania i oddali głos na nasze hasło.

https://www.info.elblag.pl/37,71794,SP-nr-11-zwyciezca-konkursu-na-najlepsze-haslo-promujace-Marsz-Zdrowia.html

Uczniowie klasy I A uczestniczyli w warsztatach kulinarnych

Uczniowie klasy I A w dniu dzisiejszym uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Gastronomicznych. Z pomocą uczniów klasy 2 ZSG dzieci przygotowały kruche ciasteczka oraz drożdżowe babeczki. Mali cukiernicy podeszli do zadania z wielkim zaangażowaniem. Największą frajdę sprawiło dzieciom wykrawanie kształtów oraz ozdabianie ciasteczek kolorowym lukrem. Po wspólnym pieczeniu i degustowaniu naszych wypieków wybraliśmy się do Parku Kajki na plac zabaw. Zabawa była wspaniała.😀😀

 Dziękujemy pani Kamili, mamie Laury za zaproszenie na warsztaty kulinarne.😃😃

Co roku ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI jest dla nas wspaniałą okazją do przypomnienia sobie, jak cennym darem może być życie w wolnym kraju. Nasi młodzi artyści zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie, będące piękną lekcją historii. Dzięki niemu przenieśliśmy się w czasie, by towarzyszyć dzieciom, które w 1901 roku we Wrześni rozpoczęły strajk. Dzielni uczniowie sprzeciwili się brutalnej germanizacji po tym, jak w 1887 roku usunięto naukę języka polskiego z programu szkół ludowych.

Takie "dotykanie" przeszłości pozostaje w pamięci na długo.

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.