Strona startowa

To był ogromnie ciekawy tydzień u młodszych uczniów naszej szkoły:

1. Klasy 2c i 2d zwiedziły Park Etnograficzny w Olsztynku oraz hutę szkła artystycznego. Ponadto dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne.
  2. Uczniowie z klas 1b i 1c odwiedzili Gdyńskie Oceanarium oraz odbyli rejs statkiem po Zatoce Gdańskiej. Smaczne lody i pamiątki były zwieńczeniem wyprawy pierwszaków.
  3. Rodzice i dzieci z klasy 2d oraz  pani Kasia spędzili wspaniałe popołudnie w Bażantarni bawiąc się  wspólnie oraz piekąc kiełbaski.
  4. W klasie 2a miniony tydzień obfitował w wiele wydarzeń: na zajęciach plastycznych eksperymentowali z tuszem, wykonując rewelacyjne prace. Ponadto kolejne popołudnie dzieci spędziły z panią Cecylią w szkole, wspólnie bawiąc się, robiąc posiłki i żartując.
  5. Klasa 3a miała kolejną szansę na trening koszykarski uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez trenera pana Majewskiego.
  6. Czas pędzi jak szalony w klasie 3a, gdy dzieje się w niej tak wiele: był piknik klasowy i integracja na placu zabaw i siłowni w parku Modrzewia, wyjście na lody na starówkę oraz ognisko z kiełbaskami.
  7. Klasy 1a i 2a były na wycieczce a Ziołowym Dzbanku. Dzieci ciężko pracowały przy pieleniu zagonków ziemniaków, a po pracy zjadły świeżutkie bułeczki i wypiły pyszny kompot z truskawek.
  8. W klasie 2b dzieci rozwiązywały łamigłówki z wykorzystaniem klocków PUS.
  9. Klasa 1a wykonała kolejne eksperymenty z wykorzystaniem cieczy- powstały mikstury z mleka i różnych barwników.

Kronikarz- Mirosława Frączyk

6 czerwca 2019 roku uczniowie z klasy 2c i 2d  SP spędzili w muzeum budownictwa ludowego  w Olsztynku. Dzieci zwiedziły niektóre chaty o zróżnicowanych funkcjach, budowie i konstrukcji. Zobaczyły budynki mieszkalne, sakralne i gospodarcze. Ponadto uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach, pt.  „Sztuka papierowych kwiatów” i „Kaflarstwo”. Na koniec oglądały pokaz wyrobu szklanych ozdób w hucie szkła artystycznego.

Wycieczka była także doskonałą okazją do poznania wielu ciekawych zawodów: rolnik, kowal, zdun, hutnik i młynarz.

Czas pędzi jak szalony w klasie 3a gdy dzieje się w niej tak wiele 😊💪👌
Za nami piknik klasowy i integracja na placu zabaw i siłowni w parku Modrzewia, wyjście na lody na starówkę, ognisko z kiełbaskami oraz gry plenerowe w Bażantarni dla dzieci oraz opiekunów, trening koszykówki z panem trenerem A. Majewskim, zajęcia plastyczne przy użyciu farb i pieczątek, łamigłówki matematyczne, czytanie na głos ciekawych książek przez starszych kolegów oraz dużo aktywności sportowej bez elementu rywalizacji. Możemy wtedy poczuć się jedną, wspaniałą drużyną. Najważniejsza jest przecież dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.😁

Za swoją ciężką pracę przez cały rok szkolny klasy 4b i 4d pojechały aktywnie wypocząć do Butryn k/Olsztyna. W parku aktywnej rozrywki przygodę życia rozpoczęli poszukiwaniem skarbu. Matematyczne łamigłówki i konkurencje sprawnościowe doprowadziły ich do skrzyni ze skarbem.
Chwilkę później szaleliśmy w parku linowym i tyrolce. Dzięki sprawności fizycznej i sprytowi udało się szybko pokonać tor przeszkód.
Na koniec fantastyczny i emocjonujący przejazd czołgiem i przepyszny obiad.
Wypoczynek na świeżym powietrzu dobrze nam zrobił i pełni wrażeń wróciliśmy do Elbląga.
To był wspaniały dzień!
Dziękujemy Paniom Eli i Ani za towarzyszenie nam w przygodzie😊