Szalony Wiosenny Tydzień 18-22.03.2024

Wielkimi krokami zbliża się do nas Pani Wiosna! Z tej okazji zapraszamy uczniów do wspólnej zabawy i wyczekiwania na nadejście wiosny. Codziennie czekać będą na was różne atrakcje. Sprawdźcie sami!

Zaprasza Samorząd Uczniowski klas 0-III

rabka zdroj 2024 plakat z tłem ecd33

ŚWIĘTO PRYMUSÓW w SP 11

W czwartkowe popołudnie Szkoła Podstawowa nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu emanowała szczególnym blaskiem, gdyż najlepsi, spośród wszystkich uczniów Jedenastki, utytułowani zostali PRYMUSEM 2023/2024.

Oprócz słów uznania za ogrom pracy włożonej przez uczniów, gratulacje przyjęli rodzice nagrodzonych. Wybitni młodzi ludzie, wyróżniający się talentami w wielu dziedzinach, mogli tego dnia zaprezentować się szerokiej publiczności.

Wspaniałe emocje towarzyszyły wręczeniu ZŁOTYCH LAURÓW oraz nadaniu zaszczytnego tytułu PRIMUM INTER PARES – pierwszy wśród równych sobie:

Gabrieli Zając i Lenie Zipser z klasy 7.b

Wśród gości, liczną grupą byli tego dnia absolwenci SP 11 oraz dawnego Gimnazjum nr 4, którzy z łezką w oku wspominali chwile spędzone w Jedenastce.

Słodką niespodzianką, ku uciesze dużych i małych, był tort wniesiony przy dźwiękach fanfar.

Ten wyjątkowy wieczór, pełen dumy z dokonań naszych uczniów, pozostanie zapewne w pamięci niejednego uczestnika tegorocznego PRYMUSA.

Gratulujemy NAGRODZONYM oraz ich Rodzicom.

Działamy wspólnie - to popłaca!

Zaangażowane w projekt "WSPÓLNIE MOCNIEJSI - Uczymy się przez integrację" klasy naszej szkoły nie próżnują! Realizując projekt wykonują różnorodne, angażujące i ciekawe zadania edukacyjne.

Tym razem tematem zajęć klasy IC i klasy IIB było tworzenie plansz do gier matematycznych. Prace były bardzo burzliwe, w głowach szalało mnóstwo pomysłów, a efekt końcowy oszałamiający. To była super zabawa z matematyką!

JEDENASTKA szlifuje diamenty

Dzięki porozumieniu pomiędzy Akademią Nauk Stosowanych w Elblągu, a Szkołą Podstawową nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego, studenci II i III roku filologii angielskiej odbywają praktyki zawodowe przyglądając się pracy nauczycieli Jedenastki i budując swój warsztat pracy.

Grupa 12 studentów przez cały rok szkolny, pod okiem p. Magdy Szyk-Wojtkiewicz, obserwuje i omawia lekcje prowadzone w nowoczesnej pracowni językowej i próbuje swoich sił w praktyce. Dzięki temu, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych lekcjach, a młodzi adepci zawodu nauczyciela nabywają doświadczenia tak potrzebnego im w przyszłości. Ponadto, studenci ANS chętnie angażują się w dodatkowe działania, takie jak Dzień Dyni, podczas którego prowadzili stoiska z zadaniami dla uczniów naszej szkoły.

Co więcej, studentki III roku filologii angielskiej odbyły we wrześniu praktykę nauczycielską, aby następnie realizować projekty, w których z dużym zaangażowaniem i kreatywnością udział wzięli uczniowie Jedenastki. Projekt "Fashion Show" miał na celu przedstawienie sławnych postaci krajów anglojęzycznych takich jak np. Królowa Elżbieta II czy Adele. Natomiast projekt "Young Wordsmiths: Crafting Poetry and Stories" skupiał się na rozwijaniu umiejętności pisania krótkich wypowiedzi oraz poezji. Opiekunami praktyk były nauczycielki języka angielskiego: Alicja Stefanowicz i Magdalena Szyk-Wojtkiewicz.

Współpraca szkoły z uczelnią zaowocuje dobrze przygotowaną kadrą pedagogiczną w przyszłości, a dzięki praktycznemu wymiarowi tych działań, młodzi nauczyciele odważnie i kompetentnie staną się w przyszłości edukatorami dzieci i młodzieży.

Magda Szyk-Wojtkiewicz