Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on śmierć prawie 22 tys. obywateli II Rzeczypospolitej zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz.
Uczniowie z klasy Vb przypomnieli społeczności szkolnej o tym dniu. Zapalili symboliczny znicz pod Dębem Pamięci. Tablica pamiątkowa na terenie szkoły poświęcona jest Władysławowi Czechowskiemu. To policjant, który służył w Komendzie Powiatowej w Koninie. Po agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku został wzięty do niewoli radzieckiej. W 1940 roku zastrzelili go Rosjanie. Miał wtedy 57 lat. Spoczywa w jednej z 25 zbiorowych mogił na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje (Rosja). W 2007 roku został pośmiertnie mianowany na stopień aspiranta policji państwowej.

Joanna Bawtrel

Przegląd Pasji i Talentów w Jedenastce

W środę 10 kwietnia odważni i utalentowani uczniowie zaprezentowali w szkolnej auli swoje pasje i talenty. Mogliśmy obejrzeć filmiki z przepisami kulinarnymi Franka i Adama, obejrzeć wspaniałe fotografie Rozalii, posłuchać gry na skrzypcach Julii oraz piosenki wspaniałych wokalistek - Hani, Julii, Natalii, Nicoli i Mai. Nie zabrakło także występów tanecznych - solowo zatańczyły Wiktoria, Marysia i Marika, w duetach dziewczęta z klasy IVB (Marysia i Vanessa), IVC (Zuzia i Marysia) i w małym zespole z VD (Marysia, Łucja, Hania i Amelia).

Gratulujemy wszystkim niezwykłych talentów i pracy włożonej w ich rozwijanie.

Godzina dla Ziemi 2024

„Godzina dla Ziemi WWF” obchodzona jest na całym świecie. Tegoroczna akcja dedykowana jest polskim rzekom. Dlaczego naturalna i czysta rzeka jest nam tak potrzebna?

1. Filtruje zanieczyszczenia.

2. Chroni przed powodziami.

3. Jest narzędziem w walce z suszą.

4. Stanowi dom dla wielu organizmów.

W symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę od 20:30 - 21:30, wyłączyliśmy 23 marca światła w naszych domach. Jak wyglądał nasz świat w czasie tej godziny, można się przekonać w fotorelacji.

Cała społeczność Jedenastki tradycyjnie świętowała dziś Imieniny Koziołka Matołka. Przypomnieliśmy sobie, jak niezwykłym pisarzem był Kornel Makuszyński i dumni z przynależności do klubu szkół kornelowskich, zaśpiewaliśmy nasz hymn.

Pisarz "ze słońcem w herbie" przesłał nam do wykonania intrygujące zadania. Musieliśmy wykazać się dokładnością, przygotowując koziołkowe maski. Wyszukiwaliśmy i wyklejaliśmy z powycinanych z gazet tytuły utworów naszego patrona. Wiemy, co Koziołek Matołek robiłby w Jedenastce. Rozszyfrowaliśmy sekretną wiadomość od Szatana z siódmej klasy oraz nagraliśmy turystyczną propozycję wyjazdu w świat z Bohaterem z bródką.

Zadowolony Solenizant słodko podziękował wszystkim swoim gościom 😉

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Z tej okazji uczniowie klas 0-3 wykonali całe mnóstwo zadań, dzięki którym dzisiejszy dzień mimo deszczowej aury okazał się być dla nich niezwykle radosny 😃 Od zakładania klasowych ogródków po zabawy, gry i ćwiczenia o tematyce wiosennej, zajęcia muzyczno-ruchowe i wreszcie wykonanie wiosennych plakatów, których prezentacja odbyła się podczas wspólnego apelu. Wszystkie klasy zaśpiewały wspólnie piosenkę o Pani Wiośnie i zatańczyły w rytm wesołej muzyki. Na koniec każda klasa otrzymała dyplom w nagrodę za swoją ciężką pracę i zaangażowanie. Wręczone zostały również nagrody za konkurs plastyczny "Matematyka królową nauk". Pamiętaliśmy też o Dniu Kolorowej Skarpetki solidaryzując się z chorymi na Zespół Downa.