Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

20190215 114414 700x394

W bieżącym roku szkolnym dzieci z klasy 2b uczestniczą w koncertach edukacyjnych, organizowanych przez Elbląską Orkiestrę Kameralną w ramach projektu „Muzyka dla ucha malucha”. Podczas koncertów poznały m.in. utwory Witolda Lutosławskiego skomponowane do twórczości Juliana Tuwima. Z ciekawością wysłuchały fragmentów Czterech pór roku A. Vivaldiego. W listopadzie muzycznie świętowały 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a podczas mikołajkowego spotkania w grudniu zachwyciły się trąbką w utworach W. A. Mozarta, P. Czajkowskiego i H. Purcella. Wszystkie koncerty bardzo podobały się naszym małym melomanom, jednakże „Piątek solistów” pozostanie na długo w pamięci. Podczas otwartej próby generalnej, która odbyła się 15.02. dzieci miały okazję wysłuchać utworów A. Vivaldiego i J. S. Bacha granych na niezwykłych skrzypcach stradivariusa. Dzięki uprzejmości pana Janusza Wawrowskiego mogły z bliska przyjrzeć się skrzypcom z 1685r. pochodzącym z jednej z najlepszych pracowni lutniczych na świecie. Stradivarius „Polonia” jest jedynym tego rodzaju instrumentem w Polsce. Podczas krótkiego spotkania pan Janusz Wawrowski zaprezentował naszym dzieciom ten niezwykły instrument oraz odpowiedział na wiele nurtujących ich pytań. To niezwykłe spotkanie zapamiętamy na długo.

Małgorzata Podbielska

14 lutego obchodzone jest święto miłości, dzielenia się dobrem, miłym słowem… W naszej szkole tego dnia klasy 0-III brały udział w balu karnawałowym. Radości i uśmiechu była cała masa. Uczniowie, w ostatnim czasie, wraz z wychowawcami przygotowywały bałwanki i łańcuchu. Dzięki temu, choć za oknem pogoda przedwiosenna, nasza aula miała iście zimową scenerię.  Tego dnia już od rana w naszej szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszyscy uczniowie z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy” i ”Just dance”. Był także konkurs tańca, i wiele wspólnych tańców. Jednym słowem zabawa na 102!!!.

Podczas balu dzieci przenosiły się w świat Krainy Zimy, a podczas zabawy towarzyszyły nam niezastąpione uczennice naszego Gimnazjum – Dziewczęta – Dziękujemy!!!

Ale nie samą zabawą żyje uczeń, każda klasa wykonała podczas balu plakat na temat „bezpiecznych zabaw zimowych”.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

z żalem i smutkiem 709x600

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w dniu 08.02.2019 w katedrze pw. sw. Mikołaja o godz. 12:00

Pogrzeb ŚP. Adama Jakubowskiego odbędzie się w dniu 8.02.19 godz. 14:00 na cmentarzu Dębica w Nowym Domu Pogrzebowym.

Laury dla najlepszych

13 lutego 2019 roku o godzinie 17.00 korytarze i aula szkolna nabrały iście świątecznego nastroju. To za sprawą 218 prymusów, którzy przybyli wraz z rodzicami, aby odebrać ten jakże zasłużony tytuł - prymusa.

Część oficjalną rozpoczął "Marsz prymusów", później w doskonałych nastrojach uczniowie z rąk dyrektora szkoły odbierali listy gratulacyjne, a rodzice nagradzali ich wystąpienia rzęsistymi brawami.
Szczególnie wyróżniono dwie prymuski: Laurę Van Ipern z klasy V c oraz Karolinę Atłas z kl. III b - gimnazjum. Przypieczętowaniem tej doniosłej chwili były wspólne zdjęcia.

W poniedziałek rozpoczęliśmy drugi turnus półzimowiska w SP11.

Wtorek. Wizyta w Galerii El i tworzenie ekologicznych toreb.

III dzień półzimowiska. Dziś byliśmy w kinie na "Ralph Demolka w internecie„. Po powrocie bawiliśmy się na śniegu. Pogoda była piękna!

W czwartek braliśmy udział w ognisku w Bażantarni. Piekliśmy kiełbaski, budowaliśmy iglo, ulepiliśmy bałwana. To był udany dzień!

Dziś zakończyliśmy II turnus półzimowiska w SP11. Na pożegnanie wybraliśmy się do sali zabaw Bonanza. Jak widać po naszych uśmiechniętych buźkach było świetnie. Do zobaczenia za rok!

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów