Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Synergia Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

 

W dniu 08.03. 2018 uczniowie klas 7 SP oraz kl. 2 b i 3 e Gimnazjum, uczestniczyli w warsztatach z programowania robotów Lego Mindstorms NXT. Podczas zabawy z robotami uczniowie programowali je w ten sposób, aby maszyny wykonywały wspólnie taniec synchroniczny, omijały przeszkody lub pokonywały wytyczoną trasę. Okazało się, że zestaw Lego Mindstorms NXT ma w zasadzie nieograniczone możliwości i może towarzyszyć w przygodzie z robotyką od szkoły podstawowej, po studia, a nawet i dalej. Nasi młodzi programiści, nie mieli żadnych barier w przydzielaniu poszczególnych komend robotom. Precyzyjnie wykonywali kolejne zadania, tak aby powierzone im roboty wykonywały zaprogramowane przez nich zadania i czynności. Brawo!

Iwona Wasilewska

image 600x430

W sobotę, 3 marca elbląskie tancerki brały udział w eliminacjach do XXI Mistrzostw Polski Cheerleaders w Garwolinie. Rywalizowały w dwóch kategoriach Pom Dance Elite oraz Pom Dance Premier. Zawodniczki miały do pokonania kilkanaście duetów z całej Polski m. in. z Brzeszcza, Tarnowa, Warszawy, Krosna, Gdańska, Tarnowca czy Łodzi.

W kategorii Pom Dance Elite Junior Młodszy rywalizowało 13 duetów, Elbląg w tej kategorii reprezentowały cztery pary duetów i uplasowały na miejscach:
     3. miejsce: Wiktoria Szałachowska i  Weronika Iwanicka.
     4. miejsce: Kornelia Markuszewska i Amelia Kurowska.
     5. miejsce: Natalia Cechowska i Alicja Ignaczak

(Wymienione uczennice  z  klasy 5 A)

IMIE DLA PIEKARCZYKA 600x404

Siostry Zuzia i Martyna Szwarackie, uczennice naszej szkoły, wygrały konkurs na imię dla Piekarczyka.

- Pietrek pasuje, bo nie miał pietra, by ratować miasto przed Krzyżakami – argumentują.

Wyniki zostały ogłoszone dzisiaj przez rzeźbą Piekarczyka na starówce.

Czytaj wiecej

 

Uczennica klasy Id Zuzanna Żylis otrzymała wyróżnienie w warmińsko-mazurskich eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegam Pożarom"

Gratulujemy!