Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Synergia Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

Do wycieczki przygotowywaliśmy się od prawie dwóch tygodni. Zaczęliśmy od gromadzenia wiadomości na temat lasu. Warstwy lasu, rośliny, zwierzęta, grzyby... W międzyczasie zbieraliśmy kasztany, które przydadzą się zwierzętom w trudnych chwilach. Pan leśniczy opowiadał nam o swojej pracy, oprowadzał nas po lesie i pokazywał ciekawe okazy przyrody.

DZIĘKUJEMY ZA LEKCJĘ PRZYRODY I POŚWIĘCONY NAM CZAS!

Każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Dzisiaj, wyzwanie to podjęła klasa IIId razem ze swoją wychowawczynią – panią Martą Nosewicz. Zaprosiliśmy do naszej klasy panią Agnieszkę Zielińską, która w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować” organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przeprowadzi z nami cykl zajęć.

Dziś odbyły się zajęcia pierwsze – dowiedzieliśmy się czym jest pierwsza pomoc i jak wygląda łańcuch przeżycia. W prawidłowym wezwaniu pomocy pomogły nam tekturowe telefony, dzięki którym, w ramach zabawy przyswoiliśmy sobie najważniejsze informacje. Otrzymaliśmy również podręczniki do nauki pierwszej pomocy, z których będziemy korzystać w trakcie zajęć. Już nie możemy doczekać się następnego spotkania z panią Agnieszką

Na lekcji języka angielskiego klasa piąta sportowa przygotowała plakaty o sławnych osobach utrwalając przy tym poznane słownictwo i zwroty oraz wykazując się talentem plastycznym. 

Na kolejnej lekcji, wykorzystując element Oceniania Kształtującego - ocenę koleżeńską, dokonali oceny prac swoich rówieśników. Zadaniem uczniów było umieszczenie "gwiazdy" i "życzenia" na plakatach kolegów i koleżanek. Dzięki temu sami stali się na moment nauczycielami i pomogli kolegom i koleżankom dostrzec dobre i słabe strony swojej pracy.

M. Szyk-Wojtkiewicz

Dzieci  z klas I-III aktywnie uczestniczyły w zajęciach muzycznych. Słuchały ciekawych utworów i poznały nowe instrumenty. To było ciekawe spotkanie z muzyką.

 22519546 1970001629927330 1590502291602528120 n 450x600

Dziś przypada 39 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową 😀 w naszej szkole obchodzimy "Dzień ze Słowem Jana Pawła II" każdy otrzymał cytat i coś słodkiego a na lekcjach religii będziemy dzielili się otrzymanym słowem i nas nim pracowali 😀

A. Ostrasz