Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

1

Jednoczęsnie pragniemy przypomnieć że przerwa świąteczna trwa od 18 kwietnia do 23 kwietnia (włącznie). W tych dniach szkoła będzie zamknięta.

 

 

W przeciągu ostatnich kilku dni klasa 3 a uczestniczyła w warsztatach plastycznych, na których, przy użyciu nici i farb wszyscy wykonali prace abstrakcyjne. Przypomnieliśmy sobie informacje na temat barw podstawowych i pochodnych. Ładna pogoda za oknem zachęciła nas do wspólnych zabaw i ćwiczeń na świeżym powietrzu. Międzynarodowy dzień ptaków (1.04) był okazją do rozmowy na temat gatunków ptaków, które wracają do Polski w okresie wiosennym. Wykonaliśmy także pracę plastyczną pt.: „Ptaki wędrowne". Ozdobiliśmy samodzielnie doniczki o tematyce Wielkanocnej oraz posialiśmy w nich nasiona stokrotek. Jest to nasza pierwsza hodowla wiosenna w tym roku. Będziemy o nią dbać i czekać cierpliwie na rezultaty naszej pracy. 

To był gorący czas dla wielu uczniów uczących się w klasach 1-3 SP 11:

  1. W klasie 2a przygotowywano świąteczne dekoracje. Ponadto przeżyli kolejną przygodę z kuferkiem matematycznym i narzędziami TOC. Na lekcji uczniowie zmierzyli się z zadaniami, które wymagały logicznego myślenia, sprawności rachunkowej oraz znajomości figur geometrycznych. Wspólnie z Matmanem rozwiązali zadanie za pomocą Gałązki Logicznej.  Co więcej, zamienili się w naukowców i doskonale bawili się na warsztatach badawczych z wykorzystaniem „suchego lodu”
  2. Uczniowie klasy 1 b wzięli udział  w ogólnopolskim Programie Instytutu Blend-a-med Oral-B ” Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej”. Program ten ma  pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej.
  3. Klasa 1 a wzięła udział w Ogólnopolskim programie edukacji stomatologicznej ,, Niesamowity świat higieny jamy ustnej''. Uczniowie dowiedzieli się jak należy prawidłowo szczotkować zęby i co dzieje się, gdy nie chodzimy do stomatologa. Na zajęciach o eksperymentach uczniowie klasy 1 a poznali tajniki fizyki, jak oddzielić mąkę od wody. W pierwszy dzień wiosny wykonały plakat o tematyce wiosennej. 
  4. Dzisiaj zwiedzaliśmy Zakład Utylizacji Odpadów. Wzięliśmy  udział w ciekawych i zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej. Oglądaliśmy filmy, pracowaliśmy przy komputerach, braliśmy udział w quizach i warsztatach plastycznych. Wycieczka jeszcze bardziej utwierdziła nas w przekonaniu, jak ważna jest dla nas wszystkich SEGREGACJA ODPADÓW. 

Uczniowie klasy 1 b wzięli udział w ogólnopolskim Programie Instytutu Blend-a-med Oral-B ”Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej” . .Program ten ma pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach podczas których zdobyły niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów