Biblioteka zdalnie

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy corocznie 23 kwietnia. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

Tegoroczny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony będzie w przestrzeni internetowej.

Według badań Biblioteki Narodowej i TNS tylko co siódmego z nas można nazwać prawdziwym czytelnikiem. Tylko 11% Polaków czyta minimum siedem książek w ciągu roku.

W świetle tych badań każdy z aktywnych czytelników powinien hucznie obchodzić swoje święto w Światowym Dniu Książki. Zachęcamy wszystkich, którzy lubią czytać książki, by podzielili się ze swoimi przyjaciółmi swoimi fascynacjami książkowymi. A osoby, które nie czytają zbyt wiele, zachęcamy do tego, by poprosiły czytających znajomych o polecenie jakiejś ciekawej książki lub audiobooka.

 

Polecamy poniższe artykuły:

http://lustrobiblioteki.pl/2020/04/swiatowy-dzien-ksiazki-i-praw-autorskich-2020/

https://www.ekokalendarz.pl/kategoria/swieta/swiatowy-dzien-ksiazki/https://bimkal.pl/kalendarz/swiatowy-dzien-ksiazki-i-praw-autorskich

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.