Biblioteka szkolna

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

W dniach 9 – 12.10.2018r. z pierwszą oficjalną wizytą w bibliotece szkolnej pojawili się wszyscy uczniowie klas I. Wraz ze swoimi wychowawcami mogli zapoznać się z poszczególnymi bibliotecznymi pomieszczeniami. Bezbłędnie i z dużym zaangażowaniem odpowiadali na wszystkie pytania. Doskonale określili różnicę między biblioteką a księgarnią, wiedzieli jak należy właściwie zachować się w bibliotece, umieli wymienić wszystko, czego nie wolno robić z książką. Z uwagą wysłuchali wiersza ”Skarga książki” oraz Życzeń książki skierowanych do czytelnika.

Podniosłą chwilą dla uczniów każdej klasy było złożenie uroczystego ślubowania – przyrzeczenia złożonego książce: „Przyrzekam szanować Cię i korzystać z Twych rad i mądrości”. Później nastąpił moment wypożyczenia swojej pierwszej książki z biblioteki. Radości było dużo. Każdy sam wybierał książkę dla siebie, a temu kto miał trudności radą służył bibliotekarz. Na zakończenie każdy nowy czytelnik biblioteki szkolnej otrzymał kolorową zakładkę.

Wszyscy uczniowie klas I obiecali, że będą często odwiedzać naszą bibliotekę i w ten sposób szybko zaprzyjaźnią się z książkami.

Nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk, Hanna Trybińska

 

ozio_gallery_nano

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.