W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości biblioteka szkolna zaproponowała uczniom naszej szkoły trzy wydarzenia.

b 1

Pierwsze z nich to udział 24.10.2018r. reprezentacji każdej klasy VI w konkursie międzyszkolnym: „A to dopiero historia!” - dyktando dla szóstoklasistów, organizowanym przez Filię nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej.

b 2

Druga impreza – 7.11.2018r. to warsztaty połączone z konkursem – ogólnopolska akcja „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”. Wezmą w niej udział 5-osobowe reprezentacje klas V naszej szkoły, a organizatorem są nauczyciele bibliotekarze SP nr 11. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe!

b 3

Trzecie wydarzenie będzie miało miejsce 15.11.2018r. w bibliotece szkolnej. Zaprosimy na nie uczniów klas VI naszej szkoły, a będzie to spotkanie autorskie z pisarką elbląską Wiolettą Piasecką.

Zaprezentuje ona swoją nową książkę o Ignacym Janie Paderewskim, która będzie wspaniałą lekturą w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Na spotkaniu będzie można kupić książki autorki i uzyskać jej autograf.