Na przestrzeni ostatniego półtora roku świetlica szkolna uległa przeobrażeniu. Pomalowano dwie sale świetlicowe, naprawiono okna i żaluzje.

W pierwszej sali zamontowano dwie części nowych, pojemnych półek na plecaki szkolne oraz nowy parapet w zabudowie. Dzięki temu to miejsce stało się estetyczne i bardziej funkcjonalne. Zakupiono też tam kolorowe meble, gdzie przechowywane są gry planszowe, puzzle i inne gry, klocki dla wszystkich dzieci. Ostatnio w tej sali pojawiły się cztery nowe stoły (nowoczesne, o ciekawym kształcie) oraz ergonomiczne niebieskie krzesełka plastikowe.

W drugiej sali, sali zabaw, ustawiono cztery szafki z plastikowymi szufladami. W nich pojawiły się najróżniejsze klocki (lego, cliksy, mini wafle, kolorowe drewniane, cegły), tory samochodowe (drewniane i plastikowe), samochody większe i mniejsze oraz zwierzęta plastikowe.

W kąciku kuchennym, w osobnej szafce znalazły się naczynia, sztućce oraz produkty plastikowe i drewniane (niezbędne do zabawy). Warto podkreślić, że wszystkie szuflady są opisane tak, żeby dzieci mogły łatwo znaleźć potrzebne zabawki i utrzymać przy tym odpowiedni porządek.

Dzięki darowiznom rodziców, wsparciu z budżetu szkoły oraz kwotom pozyskanym przez nauczycieli świetlicy udało się pozytywnie zmienić wizerunek świetlicy. Nowe zabawki, elementy wyposażenia pojawiają się bardzo regularnie w obu salach. Staramy się o nie wszyscy dbać.

Przed nami już tylko jeden element remontu – wymiana podłogi w pierwszej sali. Mamy nadzieję, że i to uda nam się osiągnąć!

Kadra pedagogiczna świetlicy