Tradycją biblioteki szkolnej stało się zapraszanie na spotkanie autorskie pisarki elbląskiej p. Wioletty Piaseckiej. 4 grudnia odbyło się takie spotkanie, zaprosiłyśmy na nie uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Dzieci przybyły na spotkanie bardzo podekscytowane, bo jeszcze nie wszyscy widzieli osobę, która pisze książki. Okazało się, że jest to bardzo miła i otwarta osoba, która chętnie odpowiedziała im na prawie wszystkie pytania. Opowiedziała też naszym dzieciom o swoich książkach, szczególnie o tej, którą właśnie pisze – o Ignacym Paderewskim. Dzieci miały okazję wziąć udział w konkursach, wystąpiły jako aktorzy- odgrywały historyjkę z pisarką.

Uczniowie słuchali autorki z wielkim zainteresowaniem, poznali kilka tajników pisania.

Na koniec spotkania można było kupić książkę i otrzymać autograf pisarki. Kolejka była długa, ale każdy chętny otrzymał imienny autograf.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wiolettapiasecka.pl

Dziękujemy za liczny udział w spotkaniu, zapraszamy do wypożyczania  książek Wioletty Piaseckiej.

Nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk, Hanna Trybińska