5.12.2017r. podsumowano Wojewódzki konkurs dla nauczycieli na projekt promujący czytanie wśród dzieci i młodzieży Warto czytać”. Nauczycielki bibliotekarki: Maria Klimuk i Hanna Trybińska opracowały i zrealizowały w ubiegłym roku szkolnym projekt skierowany do uczniów klas gimnazjalnych "Czytać książki każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej".

Projekt przewidywał przygotowanie i przeprowadzenie:

• działań  adresowanych w szczególności do uczniów, którzy nie lubią czytać („Schodami prosto do biblioteki szkolnej po książkę" - szkolna akcja społeczna, „Odkrywamy na nowo świat książek. Czy warto upowszechniać czytelnictwo wśród młodzieży?” – ogólnomiejska debata w Bibliotece Elbląskiej, „Lapbookowy ogród wyobraźni" - wystawa prac gimnazjalistów)
  • działania mającego promować literaturę lub kulturę jednego z państw Unii Europejskiej („Czytanie jest fajne! Z Romeo i Julią za pan brat” – gra czytelnicza dla klas II)
  • działania, które miało rozwijać kompetencje czytelnicze ucznia („Z twórczością Zbigniewa Herberta na TY! - Święto Szkoły w Gimnazjum nr 4”)
  • działania, które miało inspirować za pomocą czytania do refleksji na temat jednej lub kilku uniwersalnych wartości typu: miłość, przyjaźń, prawda, patriotyzm, tolerancja, sprawiedliwość, odpowiedzialność, uczciwość, wolność („Gdzie jesteś Mały Książę?" - gra czytelnicza dla klas III)
  • działań, które mają mieć zasięg większy niż społeczność uczniowska danej   szkoły („Cykliczne spotkania z przedszkolakami z Przedszkola nr 24 w Elblągu”,     „Biuletyn biblioteki szkolnej adresowany do rodziców uczniów klas 0 - III szkoły podstawowej”, Konkursy i wydarzenia czytelnicze dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu – 11 imprez)

Organizator konkursu – Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu przyznał nauczycielom bibliotekarzom SP nr 11 za realizację tego projektu I miejsce w kategorii gimnazja, a tym samym i główną nagrodę, którą jest wyjazd do Brukseli.