Kronika wydarzeń u maluchów

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Dzieci sprawdzały jak jesień zmienia przyrodę, poszukiwały jej kolorów i zapachów oraz darów. Uczniowie mieli okazję bliżej poznać różne gatunki drzew m.in.: lipę, jej przypominjące serca liście oraz jej owoce - twarde orzeszki ze skrzydełkiem, umożliwiającym lot, czyli podsadką. Kolejnym poznawanym gatunkiem był grab pospolity, którego jajowate listki posiadają charakterystyczny podwójnie piłkowany brzeg. W niemały zachwyt wprawiły dzieci nietypowe szyszki daglezji zielonej – wyposażone w „języczki”, czyli trójzębne łuski wspierające. 

Uczestnicy przekonali się, że poszczególne gatunki drzew mają zróżnicowaną budowę kory. Mocno spękana kora dębu jest zupełnie inna niż niemal gładka kora buka pospolitego. 

To spotkanie obfitowało przyrodnicze ciekawostki 🌳🍁🍂 

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.