Laureaci konkursów

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Dzisiaj 4 czerwca grupa uczniów, która uczestniczy w zajęciach z robotyki brała udział w Międzyszkolnych Zawodach Robotów. Zawody polegały na zbudowaniu z zestawu LEGO(R) Mindstorms RCX, NXT lub EV3, Lego WeDo, Lego BOOST(R) lub przy użyciu innych platform (np. na podzespołach Arduino) własnego, robota o określonych wymiarach oraz zaprogramowaniu go do wykonywania określonych dalej zadań. Nasi uczniowie budowali i programowali Mindstorms EV3. Celem zawodów było promowanie nauki robotyki, propagowanie nauki zasad algorytmiki i programowania, rozwijanie praktycznych umiejętności uczniów, stymulowanie aktywności dzieci i młodzieży, możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce, propagowanie zasad fair play. Naszą szkołę reprezentowali K. Gnysiński, J. Karpowicz, J. Piechowiak, D. Magoń, J. Skowroński, M. Batko, W. Szczech, P. Ordu biorąc udział w konkurencji LineFollower, Lego Sumo.

Celem startu robota w konkurencji LineFollower było przejechanie wyznaczonej trasy w najkrótszym możliwym czasie. Przejazd rozpoczynał i kończył się, kiedy robot przekroczył najbardziej wysuniętą do przodu częścią linię startową. Robot musiał przemieszczać się po wyznaczonej trasie przejazdu. W przypadku jej opuszczenia musiał on powrócić do miejsca, w którym ją opuścił lub wcześniejszego odcinka trasy. Natomiast w Lego Sumo walka polegała na wzajemnym spychaniu się z ringu dwóch robotów tej samej kategorii. Przed rozpoczęciem rundy sędzia rzucał marker. Gracze umieszczali roboty na ringu w przeciwległych strefach skierowane w kierunku wskazanym przez marker. Robot w trakcie walki musi poruszać się w pełni autonomicznie.

Julek i Konrad zakwalifikowali się do finału w konkurencji LineFollower, ale w końcówce przegrali kilkoma sekundami i uplasowali się tuż za podium. W tych konkurencjach brało udział 19 drużyn dwuosobowych, więc należą się ogromne gratulacje dla wszystkich.

B. Sakowska

ozio_gallery_nano

Nasza szkoła 360°

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.