Elbasket

UKS BASKET Żelistrzewo

Mateusz Bieszke

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

1. Przyjazd drużyn i zakwaterowanie przewidziane jest dn. 28. 03. 2019 r. od godz. 16.00 do godz. 22.00.
    Adres: Szkoła Podstawowa nr 11, 82-300 Elbląg, ul. Korczaka 34 (Osiedle Nad Jarem).
    Na wejściu, w dyżurce, trenerzy otrzymają pakiety informacyjne dotyczący organizacji oraz przebiegu turnieju.
  2. Po zakwaterowaniu, trenerzy dokonują opłat w księgowości zgodnie z komunikatem nr 1. Zwrot kaucji (150,00zł) nastąpi przed odjazdem, po zdaniu pomieszczeń.
  3. Drużyny, które przyjadą w piątek (29.03.), zakwaterowane zostaną po dokonaniu opłat w księgowości.
  4. Kolacja w dniu przyjazdu wydawana będzie do godz. 22.00. Dla drużyn, które dojadą po godz. 22.00, do dyspozycji pozostawiony na stołówce będzie bufet (szwedzki stół).
  5. Prosimy o potwierdzenie e-mailem do dn. 22. 03. 2019r. (piątek) ostatecznej ilość dzieci, opiekunów, kierowców. W tytule e-maila proszę podać pełną nazwę klubu / zespołu. Jeśli zespół jest rocznikowo młodszy prosimy to również zaznaczyć. Prosimy także podać Imię i Nazwisko trenera drużyny.
  6. Rozpisany pierwszy dzień rozgrywek przesłany zostanie Państwu 26.03. (wtorek) w Komunikacie nr 3 po zweryfikowaniu Waszych potwierdzeń.
  7. W załączniku przesyłamy tabelę, w celu podania składu meczowego do stolika sędziowskiego. Warto przygotować 4 egzemplarze, po 1 na każde z boisk.
  8. Prosimy opiekunów i wszystkich uczestników turnieju o zabranie ze sobą śpiworów oraz piłek rozgrzewkowych.
  9. W piątek po kolacji organizatorzy zaplanowali dla uczestników turnieju „pidżama party”. Podczas dyskoteki odbędą się konkursy z nagrodami dla dzieci. Prosimy zawodników o zabranie dodatkowej pidżamy.
  10. W sobotę po kolacji organizatorzy zaplanowali dla dzieci i uczestników konkurs rzutów wolnych. Dla najlepszych przewidziano nagrody.
  11. Nagrody turnieju: trzy pierwsze zespoły medale, wszystkie drużyny puchary, statuetki piątka All Stars, MVP zespołu, pakiet upominków dla każdej drużyny i trenerów.

ZASADY GRY
XXIII ELBASKETU

1. System rozgrywek:
    Kategoria dziewcząt - podział na 4 grupy po cztery zespoły. Rozgrywki w grupach każdy z każdym, po czym dwa pierwsze zespoły wchodzą do rozgrywek o miejsca 1-8 według drabinki pucharowej :
    A1-C2
    B1-D2
    C1-A2
    D1-B2
    pozostałe drużyny dziewcząt grają o miejsca 9-16 również tworząc drabinkę pucharową
    A3-C3
    B3-D4
    C3-A4
    D3-B4

Kategoria chłopców – podział na 4 grupy po trzy zespoły. Rozgrywki w grupach każdy z każdym, po czym dwa pierwsze zespoły wchodzą do rozgrywek o miejsca 1-8 według drabinki pucharowej: A1-C2

B1-D2
    C1-A2
    D1-B2
    pozostali z miejsc III w grupach, tworzą jedną grupę (4 zespołową), która rozegra mecze każdy z każdym o miejsca 9-12
  2. Czas gry :
    4 kwarty po 7,5 minuty.
    Czas zatrzymywany podczas ostatnich 2 minut IV kwarty oraz podczas przerwy na żądanie trenera.
  3. W pierwszej kwarcie gra pierwsza „5”, „6” lub „7” zawodników , w drugiej pozostali zawodnicy z drużyny.
  4. Błędy powrotu piłki na pole obrony oraz 3, 5 i 8 sekund obowiązują, ale należy stosować dużą tolerancję.
  5. Przepis o 24 sekundach nie obowiązuje ( tolerancja).
  6. Obowiązuje krycie „każdy swego”, minimum ¾ boiska. Jeżeli to możliwe to należy uprzedzić trenera, a następnie ukarać faulem technicznym. Zakaz krycia strefą.
  7. Nie ma rzutów za 3 punkty.
  8. Jest dodatkowy rzut dla zawodnika, który został sfaulowany podczas akcji rzutowej w której zawodnik ten zdobył punkty. Piłkę do gry wprowadza drużyna przeciwna jak po straconym koszu.
  9. Nie ma faulu technicznego dla zawodnika. Obowiązuje natomiast faul dyskwalifikacyjny i niesportowy zawodnika.
  10. Obowiązuje faul techniczny trenera.
  11. Obowiązuje 1 przerwa na żądanie dla zespołu w kwarcie.
  12. Nie ma remisów. Dogrywka trwa 2 minuty.
  13. Po 5 faulu drużyny w kwarcie, wykonywane są rzuty wolne.

DO POBRANIA