Uczniowie JEDENASTKI pracujący w projekcie eTwinning "Our Green Novel" po raz kolejny spotkali się w przestrzeni wirtualnej ze swoimi rówieśnikami ze szkół partnerskich z Turcji, Włoch, Portugalii oraz Hiszpanii. Tematem przewodnim spotkania była prezentacja swoich zabawek, postaci lub instrumentów wykonanych z surowców wtórnych i opisanie ich w kilku zdaniach po angielsku. Wszyscy wywiązali się z tego zadania śpiewająco i dowiedli, że kreatywność i fantazja to ich mocne strony!

Uczniowie klasy VD oraz VIIC uczestniczący w konferencji mieli też okazję posłuchać piosenki o ochronie środowiska stworzonej przez sztuczną inteligencję ze zdań napisanych przez wszystkie partnerskie szkoły. To prawdziwy hit!

Dzięki udziałowi w takim przedsięwzięciu, uczniowie mają okazję dowiedzieć się więcej o kulturze krajów europejskich oraz rozwinąć swoje umiejętności komunikacji w języku obcym.