Tradycyjnie już z największą przyjemnością pragniemy przedstawić Państwu ofertę edukacyjną Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. W tym roku szkolnym mamy do zaproponowania uczniom szeroki pakiet zajęć wychodzących naprzeciw zainteresowaniom młodzieży o uzdolnieniach artystycznych.

Ten rok szkolny będzie dla naszej szkoły szczególny. Czeka nas bowiem jubileusz lO-lecia istnienia Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Zaplanowaliśmy z tej okazji szereg przedsięwzięć, które nie tylko uświetnią obchody święta szkoły, ale także pozwolą uczniom zaistnieć w przestrzeni sztuki - zaprezentować prace, doskonalić warsztat, znaleźć swoją drogę twórczą. W ciągu minionych dziesięciu lat Liceum Plastyczne przeszło długą drogę, efektem czego jest wyjątkowa szkoła, wychodząca naprzeciw zainteresowaniom młodzieży, gdzie najważniejszą osobą jest uczeń i jego rozwój. Znaleźliśmy dla naszych wychowanków najlepszych nauczycieli, którzy prowadzą ich do sukcesu w różnorodnych konkursach, a także na egzaminach maturalnych i dyplomowych. Jesteśmy V szkołą artystyczną w Polsce według rankingu Centrum Edukacji Artystycznej. Nasi uczniowie corocznie zdobywają indeksy na uczelnie wyższe, otrzymują stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Starosty Elbląskiego, Prezydenta Miasta Elbląga.

Wybierając Liceum Plastyczne, młody człowiek ma szansę na szeroko pojęty rozwój. Obok wysokiego poziomu kształcenia w ramach przedmiotów ogólnych otrzymuje szansę na zaistnienie w świecie sztuki.

Pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów artystycznych odkrywa swoje zainteresowania. Ma szansę wziąć udział w międzynarodowych projektach (szkoła uczestniczy w projekcie Erasmus+), wystawiać swoje prace w galeriach. W tym roku uczniowie mieli również okazję pokazać swoją pracę mieszkańcom Elbląga podczas realizowanego przez nas w CH Ogrody projektu pod tytułem "Żywe obrazy". Zostaliśmy zauważeni i wyróżnieni przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - młodzież z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zaprojektowała i wykonała ozdoby świąteczne na choinkę, która stanęła w holu głównym Ministerstwa.

Jak co roku, szkoła prowadzi warsztaty przygotowujące do egzaminów wstępnych. Nie są one obowiązkowe, jednak będą nieocenioną pomocą dla kandydatów do Liceum Plastycznego. Pomogą poznać szkołę, zapoznają z zasadami obowiązującymi na egzaminie, ukierunkują zainteresowania. Zajęcia są bezpłatne; można do nas dołączyć w dowolnym momencie, wybierając przedmioty i terminy, które zainteresują młodzież. W załączniku przesyłamy Państwu informator o szkole i harmonogram warsztatów plastycznych z prośbą o rozpowszechnienie wśród uczniów.

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte. W tym roku zaplanowaliśmy 2 spotkania:
25.03.2017 oraz 22.04.17 w godzinach od 10.00 do 14.00.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.liceumplastyczne.elblag.com.pl oraz naszej strony Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/liceumplastyczne.gronowogorne.

Nabór do Liceum Plastycznego odbywa się niezależnie od rekrutacji prowadzonej przez elektroniczne systemy e- rekrut.

Informator dedykowany kandydatom do Liceum

HARMONOGRAM KONSULTACJI DLA GIMNAZJALISTÓW