Uprzejmie informuję, że w sobotę 25 marca 2017r. o godz. 2030 czasu lokalnego miliony osób na ziemi, w tym mieszkańcy największych miast świata na jedną godzinę zgaszą światło w ramach akcji WWF „Godzina dla Ziemi”.

Ta ogólnoświatowa inicjatywa zorganizowana przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF, polegająca głównie  na wyłączeniu świateł, jak również wygaszeniu iluminacji spektakularnych budynków ma pokazać, że nawet małe zmiany w życiu codziennym są ważne, a wspólne działania z pozoru drobne mogą wiele zmienić.

Poza symbolicznym gaszeniem światła w trosce o naszą planetę, Godzina dla Ziemi WWF będzie poświęcona Królowej Polskich Rzek  - Wiśle.

Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”, nawiązującym do Uchwały Sejmu, na mocy której 2017r. został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły.

Organizacja ekologiczna WWF Polska zaprosiła miasto  Elbląg po raz kolejny do udziału w tym  niezwykłym światowym  wydarzeniu. Miasto Elbląg podobnie jak w ubiegłym  roku włączy się w akcję poprzez wyłączenie iluminacji miejskich obiektów zabytkowych w geście poparcia idei ochrony Wisły w jej naturalnej postaci. Szczegółowe informacje dot. tegorocznej akcji dostępne są na stronie internetowej http://www.godzinadlaziemi.pl

Pozdrawiam Teresa Olewnik