Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na zgłoszone przez Państwa oczekiwania w zakresie wsparcia postaw rodzicielskich, zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla Rodziców. Warsztaty poprowadzą osoby z zewnątrz, profesjonalistki, tj. edukatorki rodzinne. Specjalnie przygotowana dla Państwa oferta jest okazją do poszerzenia wiedzy o praktycznych metodach postępowania z dzieckiem, zapobiegających trudnościom wychowawczym.

Program warsztatów oparty jest na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish pt. Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły oraz Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały.

Tematyka zajęć obejmuje:

♦ wyrażanie oczekiwań i ograniczeń tak, aby były przez dziecko respektowane,
♦ rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć,
♦ aktywne, wspierające słuchanie,
♦ motywowanie dziecka do współdziałania,
♦ modyfikowanie niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka,
♦ wspieranie procesu usamodzielniania się dziecka,
♦ budowanie realnego poczucia własnej wartości dziecka,
♦ konstruktywne rozwiązywanie konfliktów

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona (TYLKO 15 miejsc), zaplanowano sześć spotkań raz w tygodniu w godzinach popołudniowych (po godz. 16.00).

Cały cykl warsztatów będzie trwał około 6 tygodni i rozpocznie się w II połowie maja 2017 roku.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 16 maja 2017 roku bezpośrednio w gabinecie nr 7E pedagoga, psychologa Szkoły Podstawowej Nr 11.

Pozdrawiam i zapraszam do skorzystania z naszej oferty
Gabriela Laskowska
psycholog szkolny