Ogłoszenia

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

 

warsztaty psychologiczne

Szanowni Rodzice, wzorem poprzedniego roku szkolnego rozpoczynamy dodatkowy cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu wsparcia postaw rodzicielskich. Do złożenia Państwu ponownej oferty warsztatowej upoważnia nas pozytywna informacja zwrotna, którą otrzymaliśmy od zeszłorocznych uczestników. Warsztaty poprowadzą osoby z zewnątrz, profesjonalistki, tj. edukatorki rodzinne. Specjalnie przygotowana dla Państwa oferta jest okazją do poszerzenia wiedzy o praktycznych metodach postępowania z dzieckiem, zapobiegających trudnościom wychowawczym.
Program warsztatów oparty jest na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish pt. Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły oraz Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały.

Tematyka zajęć obejmuje:
1. wyrażanie oczekiwań i ograniczeń tak, aby były przez dziecko respektowane,
2. rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć,
3. aktywne, wspierające słuchanie,

4. motywowanie dziecka do współdziałania,
5. modyfikowanie niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka,
6. wspieranie procesu usamodzielniania się dziecka,
7. budowanie realnego poczucia własnej wartości dziecka,
8. konstruktywne rozwiązywanie konfliktów Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona (TYLKO 15 miejsc), zaplanowano sześć spotkań raz w tygodniu w godzinach popołudniowych (po godz. 16.00).
Cały cykl warsztatów będzie trwał około 6 tygodni i rozpocznie się w lutym/marcu 2018 roku. Każda uczestniczka/każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 16 lutego 2018 roku bezpośrednio w gabinecie psychologa nr 1A  lub e-mailem gabriela.laskowska.

Pozdrawiam i zapraszam do skorzystania z naszej oferty
Gabriela Laskowska
psycholog szkolny