Projekty w ramach Erasmus+

Dzień 5

Ostatniego dnia mobilności w Polsce uczniowie mieli okazje doświadczyć i spróbować wielu eksperymentów chemicznych i fizycznych. Następnie uczestniczyli w zajęciach sportowych zwieńczonych meczami w piłkę nożną oraz koszykówkę. Bitwa pomiędzy nauczycielami a uczniami zakończyła się wynikiem 3:2 dla uczniów w meczu piłki nożnej oraz 9:7 dla nauczycieli w meczu koszykówki. Na zakończenie wybraliśmy się wspólnie do activity parku poskakać na trampolinach.

Dzień 4

Czwartego dnia spotkania grupy European Healthy Lifestyle zaszczepiliśmy w naszych gościach miłość do planszówek. Po rozegraniu wielu partii Rummikuba, Dobble, itp. udaliśmy się do Plusek, aby tam w imię zdrowego trybu życia zażywać kąpieli w solankowej wodzie. Ten dzień był pełen zdrowych nawyków zarówno umysłowych jak i cielesnych.

Dzień 3

Trzeciego dnia mobilności w projekcie European Healthy Lifestyle wybraliśmy się do Trójmiasta. Zaczęliśmy od pozbawiania tajników zdrowego trybu życia w Centrum Eksperyment w Gdyni. Po południu zwiedzaliśmy Stare Miasto w Gdańsku, a zakończyliśmy refleksją nad historią Polski w Muzeum II Wojny Światowej.

Dzień 2

Drugi dzień mobilności w projekcie European Healthy Lifestyle upłyną w szkole. Rano nasi goście zwiedzali naszą szkołę. Poszczególne klasy przygotowały wystawki, poczęstunki, taniec, aby jak najpełniej zaprezentować wszystko, co udało im się nauczyć na temat krajów gości. Po południu zajęliśmy się pracą projektową. Wszyscy biorący udział w mobilności uczniowie zestawiali i analizowali wyniki przeprowadzonej przed przyjazdem do Polski ankiety na temat stylu życia uczniów każdej ze szkół. Wyniki wbrew pozorom bardzo się różnią. Wieczorem zaproponowaliśmy wszystkim jedną z naszych ulubionych aktywności- jazdę na łyżwach. Zabawa na lodzie była bardzo udana!!

Dzień 1

Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy w naszej szkole spotkanie projektu European Healthy Lifestyle w ramach programu Erasmus+. Powitaliśmy uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Włochów, Rumunii, Francji oraz Reunion. Swoją obecnością zaszczycił nas także wiceprezydent miasta pan Edward Piertulewicz oraz pani Maria Chodakowska- Malkiewicz ekspert ds. programu Erasmus+. Dzień rozpoczęliśmy od części oficjalnej: przedstawień uczniowskiego i nauczycielskiego, a następnie przeszliśmy do prac projektowych. Uczniowie w międzynarodowych grupach zastanawiali się nad podobieństwami i różnicami w ich stylach życia. Efekty tej pracy zawisły w głównym holu szkoły. Dzięki rodzicom nasi goście spróbowali polskich smakołyków. Już jutro obcokrajowcy będą mieli okazję zwiedzić każdy zakątek naszej szkoły.

Co prawda spotkanie projektowe European Healthy Lifestyle zaczyna się w naszej szkole oficjalnie dopiero jutro, to reprezentantów z partnerskiej szkoły z Palermo gościmy już od wczoraj. Dziś wraz z goszczącymi ich rodzinami uczniów oraz nauczycielami udali się do Obozu Koncentracyjnego Sttuthof. Młodzież włoska była bardzo ciekawa tego miejsca i ta wyprawa odbywa się z ich inicjatywy.