Projekty w ramach Erasmus+

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

 

88321452 2576922345901919 1691284471065608192 o

Zakończenie mobilności. SP 11 Elbląg- Erasmus + Reunion

Nadszedł czas pożegnanie....👍❤😍 zakupu pamiątek.... 👍❤😎 Pożegnanie z Oceanenm Indyjskim - jedziemy dalej 👍👍


88213230 2575924529335034 6200792964118085632 o

5 dzień. Grupy Erasmus +

La Reunion to nie tylko wulkan i dzika przyroda, ale też piękne plaże. Podobno daleko im do plaż Seszeli czy Malediwów, ale naprawdę są niczego sobie! Część plaż to laguny, oddzielone od otwartego oceanu koralową barierą. Do tej grupy należą m.in plaże L’Ermitage, St Leu czy L’Étang-Salé. Woda w nich jest spokojna, ciepła (między 22 a 30 stopni!) i pełna bogatego życia, które można obserwować pływając z rurką. Tam, gdzie nie ma naturalnej bariery, ocean często plata figle. Na niektórych plażach woda jest chłodniejsza, a fale większe. Jedną z plaż polecanych do surfingu jest plaża Boucan-Canot. Można pluskać się w cieplutkich wodach laguny. Na La Reunion można też uprawiać sporty wodne, np. surfing czy body boarding. Warto popływać z maską i rurką, żeby odkryć bogate życie pod powierzchnią wody. Na Reunionie można też nurkować. Podwodne życie jest niezwykle bogate, można zaobserwować delfiny, wieloryby (w okresie od lipca do października) czy żółwie. 

Pozdrawiamy gorąco- Grupa SP 11 Elbląg-Erasmus +Reunion 


4 dzień. Grupy Erasmus +

SP 11 Elbląg- Erasmus + Reunion  Wizyta na wulkanie to punkt obowiązkowy pobytu na wyspie. No chyba, że wulkan akurat pracuje na pełnych obrotach i dostęp do niego jest ograniczony. Piton de la Fournaise jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie oraz najbardziej „obserwowanym” (przez naukowców rzecz jasna). Piton de la Fournaise należy do grupy wulkanów tarczowych. Zajmuje on prawie 40% południowo-wschodniej części wyspy, która pokryta jest zastygniętą lawą. Na wulkan prowadzi szlak numer pięć, „route du Volcan”. Widoki były nieziemskie! Takie trochę księżycowe, trochę jak z Marsa. To naprawdę niesamowite doświadczenie oglądać taki spektakl!


89393491 2575940789333408 2786304160050446336 o

3 dzień. Grupy Erasmus +

Podglądaliśmy 🐢🐢🐢 (żółwie)

 


IMG 20200306 WA0000

 

4.03.2020 środa po śniadaniu sporty wodne na plaży na Oceanie Indyjskim .... temperatura powietrza 35°C wody 30°C...🌞🌞🌞🌞

Pozdrawiamy gorąco👍❤🌞🌏😎


2 dzień. Grupy Erasmus + SP 11 Elbląg - Wędrówka po górach.

La Reunion to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Jest tutaj ponad 1000 kilometrów szlaków. Do wielu miejsc można dotrzeć tylko na własnych nogach, jak np. do Cirque de Mafate. Warto wspiąć się też na najwyższy szczyt wyspy Piton des Neiges (3070 m n.p.m), który jest też najwyższym punktem archipelagu Maskarenów. Wyspa zapewnia cudne widoki, zmieniającą się jak w kalejdoskopie roślinność, a nawet dawkę adrenaliny – można spotkać na szlaku duże pająki. Na szczęście niejadowite. Było super- widoki niesamowite.

Pozdrawiamy ciepło 👍🌏😎


1 dzień - uroczyte powitanie

Grupa projektowa Erasmus plus intensywnie korzysta z darów natury na wyspie Reunion. Pierwszego dnia po podróży zostaliśmy uroczyście powitani przez organizatorów spotkania. Podzieliliśmy się również rezultatami naszej pracy zapoczątkowanej w październiku. Były to filmy i prezentacje naszych lokalnych sportów. W tym tygodniu są one inspiracją dla nas do działań na Reunion. 

 


reunion

29.02 grupa Erasmus plus wyruszyła na kolejne już 4 spotkanie w ramach projektu European Healthy Lifestyle. Jedziemy tym razem na tropikalną wyspę na Oceanie Indyjskim - Reunion. Tematem naszego wyjazdu będą lokalne sporty zwieńczone turniejem.

Trzymajcie za nas kciuki.

 

ozio_gallery_nano

Nasza szkoła 360°

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.