Projekty w ramach Erasmus+

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

Realizowany w elbląskiej Jedenastce projekt pt. „Sustainable Environment” w ramach funduszy europejskich programu Erasmus plus to przedsięwzięcie, którego celem jest nie tylko rozwijanie umiejętności językowych i komunikacyjnych uczniów, ale również podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat bioróżnorodności oraz wpływu człowieka na środowisko w którym żyjemy. Właśnie zakończyła się, organizowana przez SP 11 w Elblągu, wymiana międzynarodowa uczniów i nauczycieli z krajów partnerskich czyli Polski, Grecji, Portugalii i Reunion  🇬🇷🇷🇪🇵🇱🇵🇹🇪🇺 Koordynatorem projektu z ramienia szkoły jest nauczycielka języka angielskiego Elżbieta Derlukiewicz, a wspomagają ją inni nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz lokalne instytucje 🤍❤️

Wśród różnorodnych działań zaproponowanych przez organizatorów były wycieczki krajoznawcze, eksperymenty, warsztaty, rejs czy sportowa integracja oraz zajęcia terenowe. Miejscowe muzeum oraz starówka dostarczyły wielu wartościowych wrażeń, a rejs Kanałem Elbląskim ⛴️ oraz eksploracja Jeziora Drużno pozwoliła na obserwację wielu gatunków zwierząt i roślin 🦆🦅🌱🌾których z powodzeniem szukaliśmy również w lokalnym lesie – Bażantarni. Pobyt na Helu i zwiedzanie Zatoki Puckiej to niezapomniane doświadczenie dla uczestników projektu, którzy pochodzą z południa Europy 🏝 Uroki Zamku w Malborku i Trójmiasta, a zwłaszcza Oceanarium Gdyńskiego i Gdańskiej starówki dostarczyły wiedzy o historii i kulturze tego regionu. Co więcej, szkolne koło gier planszowych ♠️🧩🎲♟️oraz eksperymenty 🔬🧬🧪🧫 pozwoliły na wzajemne uczenie się młodych ludzi i było ciekawym doświadczeniem pod względem językowym 🇬🇧

Dzięki nabytemu doświadczeniu, uczestnicy stali się bardziej otwarci na kulturę i historię krajów partnerskich. Poznanie lokalnych ekosystemów i zaznajomienie się z bioróżnorodnością obszarów naszego regionu wzbogaciło uczniów i nauczycieli o cenną wiedzę, która pozwoli im efektywnie dbać o środowisko naturalne ❤️👍🌾

Projekt i towarzyszące mu działania trwają nadal. Współpraca odbywa się również w przestrzeni online z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi TIK oraz platformy eTwinning. Kolejne spotkanie na żywo już w listopadzie w słonecznej Portugalii 🌞🇵🇹

Społeczność SP 11 w Elblągu

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.