This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

„Elbląg- moje miasto.   Jedenastka- moja szkoła” - to hasło tegorocznego  spotkania z przyszłymi uczniami- sześcio i siedmiolatkami oraz ich rodzicami.  22 lutego Anno Domini 2018 do Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu zawitał Duch Przeszłości. Każdego gościa powitano, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, chlebem i smakowitym smarowidłem własnej roboty, a następnie zaproszono na przedstawienie o legendarnym Piekarczyku, przygotowane z wielkim rozmachem przez uczniów i nauczycieli. Wycieczka do pradawnego grodu pozostanie w pamięci gości na pewno. Bramą do teraźniejszości stał się rewelacyjny pokaz żonglerki i dryblingu w wykonaniu uczennic klas sportowych. Do wyprawy w naukową przyszłość zachęcały pomocne mapki. Wycieczka po szkole obfitowała w liczne atrakcje. Dzieci poznały pradawne gry oraz średniowieczne uzbrojenie. W Słodkim Zakątku z wypiekami na twarzy własnoręcznie zdobiły domowe ciasteczka, a następnie  zwiedzały świetlicowe królestwo zabawek i odpoczynku oraz biblioteczne labirynty wiedzy.

Ogromne pokłady energii milusińscy wyzwalali na kolorowym torze przeszkód w hali sportowej, oglądając przy okazji trening karateków. Podróżą w przyszłość były zajęcia z robotyki, z którą konkurowała Arka Gier. Tu mali i duzi mogli oddać się przyjemnym i rozwijającym umysł rywalizacjom. Spotkanie z tablicą interaktywną wzbudzało, niezmiennie, spore emocje. By w podróżach po świecie nie przeszkodziła bariera językowa, dzieci szlifowały swoje umiejętności, grając w angielskie gry stolikowe oraz łamigłówki interaktywne. Szaleni naukowcy gasili świeczki dwutlenkiem węgla prosto z konewki. Pokazywali maluchom życie w kropli wody i udowodnili, że nawet sok z czerwonej kapusty może mieć magiczne właściwości.

Roześmiane buziaki małych gości były najpiękniejszą ozdobą tego spotkania.

Do zobaczenia we wrześniu

Autor zdjęć: Sebastian Kutra, Roman Nakonowski