28 lutego stał się okazją do świętowania 30-tych urodzin SP11 razem z całą wioską Smerfów. Nasi mali goście obejrzeli zabawne przedstawienie pt. „Smerfy idą do szkoły” – w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Niebieskie istotki przeniosły widzów w kolorowy świat baśniowej krainy i zachęcały dzieci do nauki. Każdy uczestnik otrzymał „przepustkę” do niespodzianki, na którą należało „zapracować” odwiedzając 12 krain. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się sportowe szaleństwo Przyjaciół Smerfów. Dzieci odbyły błyskawiczny kurs języka angielskiego i ćwiczyły pamięć korzystając z tablic interaktywnych. Tworzyły mini-koncert na „Bum bum rurkach”. Wzięły udział w treningu smerfnej pamięci. Dowiedziały się, jak zaprogramować psiego robota oraz zajrzały do krainy pięknych książek. Razem z rodzicami trafiły do krain dyrektora, logopedy i pedagoga, gdzie można było zadawać ważne pytania. Wędrując po szkole, zapalali kolejne świeczki na urodzinowej torcie, by na koniec zdobyć słodką nagrodę, przygotowaną przez smerfnych uczniów.

Uśmiechy na twarzach małych gości świadczyły o mile spędzonych chwilach.

Do zobaczenia we wrześniu!