W dniu 10.01.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu odbyła się czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych w Elblągu. Celem konkursu było popularyzowanie polskich kolęd i pastorałek, promowanie uzdolnionych dzieci i młodzieży oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Jury oceniało: dobór repertuaru, muzykalność i warunki głosowe, interpretację utworów, ogólny wyraz artystyczny oraz pomysłowość. Nasza szkoła reprezentowana była w obu kategoriach zajmując zaszczytne dwa I miejsca. I tak:

- w kategorii zespoły- I MIEJSCE zajął zespół„ ŚWIETLICZAKI”,  w składzie:

Kornelia Sowa, Maja Ćwiklińska, Julia Nosarzewska, Kinga Borkowska, Aleksandra Atłas, Laura Romańczuk.

Uczennice przygotowała Teresa Barszczewicz.

- w kategorii soliści – I MIEJSCE zajęła uczennica ALEKSANDRA MIKŁOSZ.

Uczennicę przygotowała Alicja Stando.

Uroczysty koncert wszystkich laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu w dniu 15.01.2017 r. (niedziela) o godzinie 16.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

GRATULUJEMY !!!!!