Ile dziecka jest w nauczycielu?

Pod tym hasłem obchodzono w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczyste obchody DEN rozpoczęły się już o godzinie 8.00. Dyrekcja, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz delegacje uczniów ze wszystkich klas zgromadzili się w szkolnej auli, aby uczcić święto pracowników oświaty.
Wszyscy z przyjemnością wysłuchali przemówienia i życzeń od pana dyrektora oraz przedstawicieli rodziców. Mieliśmy też okazję poznać nauczycieli i pracowników obsługi, którzy w szczególnie wyróżnili się w pracy w ubiegłym roku szkolnym. Odebrali oni nagrody dyrektora szkoły. Nie zawiedli uczniowie, którzy w piękny sposób podziękowali nauczycielom za ich trud, za pasję, cierpliwość i często wielkie serce dla mniejszych i większych uczniów SP11.
Potem zaczęła się zabawa. Kto jest największym dzieckiem? Kto pamięta czasy dzieciństwa? Kto zachował wrażliwość dziecka? Trudne, ale przyjemne zadanie mieli ci, którzy stanęli w szranki, ponieważ zostali wylosowani do teleturnieju „Ile jest dziecka w nauczycielu?”. Zmagania teleturniejowych par śledziliśmy z zapartym tchem, śmiejąc się z co celniejszych odpowiedzi. Trzeba przyznać, że nauczyciele radzili sobie doskonale – nie wiemy, ile dziecka w nich jest, ale wiemy, że mają poczucie humoru i niektórzy mogliby zmienić zawód na wodzireja.
Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, zatem po zakończeniu teleturniejowych zmagań trzeba było udać się do klas.