W sobotę tj. 20 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sadzenia drzew i krzewów.

Do udziału w przedsięwzięciu zaprosili nas: Spółdzielnia Mieszkaniowa Nad Jarem oraz Stowarzyszenie Forum Animatorów Społecznych, które we współpracy ze Spółdzielnią Socjalną IDEA realizuje projekt  "Aktywny Elbląg"- zakładanie ogrodów społecznych.

Młodzi ekolodzy reprezentujący klasy: VIIIa, VIIa i  VIIIb  z wielkim zapałem przystąpili do sadzenia drzew i krzewów na terenie osiedla mieszkaniowego Nad Jarem. Z zadania wywiązali się świetnie. Wzbogacili tereny zielone w wiele drzew owocowych i krzewów /jabłonie, grusze, śliwy, kaliny, dzikie róże/ oraz uczestniczyli w powstaniu łąki kwiatowej.

Mirosława Kutowińska