Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Plan lekcji

 plan lekcji 320x193 
Otwórz Panel

W dniu 08 stycznia 2019r. we wszystkich klasach piątych odbyły się zajęcia profilaktyczne „Aspekty prawne cyberprzemocy”. Prowadzili je funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii KMP w Elblągu.
Młodzi ludzie coraz częściej korzystają z nowoczesnej technologii komputerowej: telefonu, komputera, a przede wszystkim z Internetu. Niestety nie zawsze służy im ona do nauki, kontaktu, czy też zabawy. Uczniowie dowiedzieli się między innymi – jak właściwie wykorzystać technologię informacyjną, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Ponadto otrzymali lekcję przestrogi – czym jest cyberprzemoc, czyli jakie mogą być zagrożenia i skutki, gdy w sposób niewłaściwy będziemy posługiwać się telefonem, komputerem, a także jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w sieci oraz jakie są konsekwencje nadużywania naszych uprawnień. Uczniowie nie zdawali sobie sprawy, jak niewiele brakuje, by uzależnić się od komputera, telefonu, gier.
Nowoczesna technologia jest nam potrzebna, korzystajmy z niej, ale umiejętnie i rozważnie.

Iwona Tomczak Psycholog szkolny

 

ozio_gallery_nano

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów