20190215 114414 700x394

W bieżącym roku szkolnym dzieci z klasy 2b uczestniczą w koncertach edukacyjnych, organizowanych przez Elbląską Orkiestrę Kameralną w ramach projektu „Muzyka dla ucha malucha”. Podczas koncertów poznały m.in. utwory Witolda Lutosławskiego skomponowane do twórczości Juliana Tuwima. Z ciekawością wysłuchały fragmentów Czterech pór roku A. Vivaldiego. W listopadzie muzycznie świętowały 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a podczas mikołajkowego spotkania w grudniu zachwyciły się trąbką w utworach W. A. Mozarta, P. Czajkowskiego i H. Purcella. Wszystkie koncerty bardzo podobały się naszym małym melomanom, jednakże „Piątek solistów” pozostanie na długo w pamięci. Podczas otwartej próby generalnej, która odbyła się 15.02. dzieci miały okazję wysłuchać utworów A. Vivaldiego i J. S. Bacha granych na niezwykłych skrzypcach stradivariusa. Dzięki uprzejmości pana Janusza Wawrowskiego mogły z bliska przyjrzeć się skrzypcom z 1685r. pochodzącym z jednej z najlepszych pracowni lutniczych na świecie. Stradivarius „Polonia” jest jedynym tego rodzaju instrumentem w Polsce. Podczas krótkiego spotkania pan Janusz Wawrowski zaprezentował naszym dzieciom ten niezwykły instrument oraz odpowiedział na wiele nurtujących ich pytań. To niezwykłe spotkanie zapamiętamy na długo.

Małgorzata Podbielska