25 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego odbyła się kolejna edycja konkursu z języka angielskiego „Autumn on the farm”. W jesiennych potyczkach udział wzięło 9 reprezentacji ze szkół z Elbląga i okolic. Uczniowie klas 2 i 3 SP zmierzyli się w sześciu konkurencjach sprawdzających znajomość słownictwa, umiejętność liczenia oraz czytania ze zrozumieniem. Oprócz tego, każda drużyna przygotowała pracę plastyczną pod tytułem „My scarecrow” oraz zaprezentowała w kilku zdaniach tytułowego stracha na wróble. Najlepiej z tego zadania wywiązała się drużyna SP 1. Zawodnicy wykazali się znakomitym zgraniem i umiejętnością pracy w zespole pod presją czasu. Zabawa była wspaniała, poziom bardzo wyrównany, a każdy uczestnik zabrał do domu wspaniałe upominki.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce – SP 11

II miejsce – SP Tolkmicko

III miejsce – SP 19

Dzięki uczennicom Jedenastki uczestnicy konkursu zostali porwani do wspólnego tańca przy piosence „Hockey Pokey”, która oprócz kompetencji językowych angażowała koordynację ruchową i sprawiła dużo frajdy! Do zobaczenia za rok!

M. Frączyk,  M. Szyk-Wojtkiewicz