Podczas dzisiejszych zajęć, uczniowie klasy I a wybrali się w daleką podróż do kraju o niezwykle bogatej kulturze i fascynującej historii; kraju usytuowanego w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim - Senegalu. Przy okazji zapoznania się z treścią książki pt. "Tańcz córko Księżyca" autorstwa Freda Socharda i Kouam Tawa, uczniowie uświadomili sobie, jak ważne jest szanowanie osób starszych oraz ludzi odróżniających się od innych pochodzeniem, językiem macierzystym czy też kulturą kraju ojczystego. Nauka piosenki pt." Olele, Olele Moliba Makasi", zabawa pantomimiczna "Zwiedzanie dżungli", jak również kolejne zabawy muzyczno-ruchowe pt. "Tape les mains" i "Amawole", stanowiły niezastąpioną okazję do wyrażenia swojej ekspresji oraz integracji zespołu klasowego. Dzięki krótkiej prezentacji multimedialnej na temat Senegalu, dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących kultury, topografii, zwyczajów, języków urzędowych czy też zwierząt afrykańskiej sawanny.

Dzisiejsze zajęcia, pieczołowicie przygotowane, przeprowadzone z największą dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół przez Panią Martę Pietruczuk, stanowiły niepowtarzalną okazję do wspólnej nauki zwrotów w języku francuskim oraz w dialekcie wolof. Podsumowaniem i jakże efektywnym akcentem kończącym tę niezapomnianą podróż było samodzielne wykonanie przez każdego ucznia afrykańskiego djembe; a wszystko to przy użyciu plastikowych butelek, samoprzylepnego papieru kolorowego, grochu, fasoli, makaronu, kaszy, płatków ryżowych... Wspólnym tańcom przy akompaniamencie samodzielnie wykonanych afrykańskich grzechotek i muzyce senegalskiego artysty Faada Freddy nie było końca!