14 marca obchodziliśmy w naszej szkole finał Dni Matematyki połączony z Międzynarodowym Świętem Liczby Pi .

pi

Ten dzień był bardzo atrakcyjny. Hol został pięknie udekorowany kolorowymi cyferkami wykonanym pod opieką niezawodnej pani Ali podczas konkursu plastycznego. Tego dnia pod okiem pani Bożenki, podczas zajęć techniki uczniowie tworzyli fantazyjne papierowe origami.

W obchody święta została włączona cała brać uczniowska:

- klasy trzecie SP pod opieką uczniów z klasy III C gimnazjum rywalizowały w maratonie matematycznym : rozszyfrowywały kryptarytmy, przechodziły liczbowe labirynty, rozwiązywały sudoku i za pomocą tangramów przeprowadzały dowód twierdzenia Pitagorasa;

- uczniowie klas czwartych SP pod opieką uczniów z klasy II A gimnazjum dowiedzieli się, skąd się wzięła liczba Pi i doświadczalnie ( za pomocą … pokrywek) obliczali jej wartość;

- klasy piąte i szóste SP próbowały napisać jak najwięcej wyrazów z pi (którymi później udekorowano hol)

- klasy pierwsze gimnazjum uczciły sławną liczbę, rozgrywając finał turnieju ping – ponga, głowiły się nad testami i tworzyły dłuuuuuugie przybliżenie sławnej Ludolfiny, z wcześniej przygotowanych cyfr;

- klasy drugie gimnazjum popisywały się szybkością skojarzeń matematycznych , a trzecie pisały dyktando matematyczne (dziękujemy za pomoc paniom polonistkom)

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać młodzież, że matematyka to nie tylko trudne zadania na sprawdzianach, ale także pasja i zabawa.

Dziękujemy wszystkim za pomoc.

nauczyciele matematyki