„Wiedzę możemy zdobyć od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”.
Takie motto towarzyszyło uroczystości Dnia Prymusa w Szkole Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu

21 lutego 2020 r. o godz. 17 aula szkolna wypełniła się uczniami ze średnią co najmniej 5.0 oraz zachowaniem bardzo dobrym i wzorowym. Najzdolniejsi uczniowie przybyli ze swoimi bliskimi odebrać gratulacje z rąk dyrekcji i wychowawców. Wyróżnionych zostało 102 uczniów, w tym troje otrzymało tytuł Super Prymusa. Najlepsi z najlepszych to Laura Van Ieperen z kl. VI c, Maria Rutkowska z kl. VI c i Hanna Stankiewicz kl. VIII b.

Uroczystość uświetniły występy uczennic klas młodszych, które z wielkim wdziękiem wykonały piosenkę zachęcającą do tolerancji i wzajemnego szacunku bez względu na rasę czy narodowość. Zachwyt budził nie tylko śpiew, ale też choreografia i kostiumy.  Wielkie brawa zebrały również dziewczęta  ze sportowej  klasy 6 d za taneczny  popis z piłkami do koszykówki. Po występie nikt nie miał wątpliwości, że zasłużenie zdobywają laury w rozgrywkach w koszykówce – opanowały zarówno zwinne  i zgrabne ruchy, jak i bezbłędne panowanie nad piłkami.
Z przyjemnością wysłuchaliśmy babci naszych uczennic- pani Krystyny Kaczmarek, która wygłosiła wiersz napisany przez nią specjalnie na tę uroczystość. Miłym akcentem na zakończenie był tort, który mile połechtał  nasze kubki smakowe.

Wszystkim prymusom, rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.