Wraz z początkiem wiosny budzą się… pasje. Tak właśnie było dzisiaj (21 marca) w naszej szkole. Zorganizowaliśmy „Dzień z pasją”, podczas którego uczniowie SP11 i G4 mieli okazję spotkać się z prawdziwymi pasjonatami i uczestniczyć w różnorodnych warsztatach.

Miłośnicy teatru i sztuki aktorskiej wzięli udział w zajęciach z p. Piotrem Boratyńskim – aktorem Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Był czas na pytania do gościa jak i na ćwiczenia warsztatowe.

Zainteresowanych sportem motywowali do aktywności fizycznej prawdziwi pasjonaci biegania, pływania i jazdy na rowerze – p. Bogusław Towiński p. Justyna Glaubert oraz grupa członków klubu MKS TRUSO TRIATHLON.

Dużo przyjemności mieli uczestnicy dzisiejszych zajęć tanecznych prowadzonych przez p. Katarzynę Lesz. Na parkiecie królowała cha-cha.

Dziewczęta zainteresowane pokazami mażoretek próbowały swoich sił w żonglowaniu tzw. Batonami (pałeczkami mażerotkowymi). Tej trudnej sztuki uczyła dzisiaj p. Agnieszka Zielińska.

Podczas „Dnia z pasją” nie zabrakło również zainteresowanych rękodziełem artystycznym. Pod kierunkiem p. Alicji Stando oraz pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczniowie mieli okazję poznać technikę decupage, nauczyć się szydełkowania i wykonać piękne ozdoby świąteczne z papieru i nie tylko.

Okazało się również, że w naszej szkole jest wielu pasjonatów sztuki kulinarnej. Młodsze dzieci wzięły udział w Master Chiefie przygotowanym przez p. Agnieszkę Szwarackiej. Dla utrudnienia uczestnicy korzystali z przepisów w języku angielskim.

Gimnazjaliści zaś pod kierunkiem p. Iwony Wasilewskiej oraz gości z Zespołu Szkół Gospodarczych przyrządzali smakowite specjały. Wystarczy chyba wymienić: „Płonące banany w czekoladzie” czy też „Domową Mirindę”.

Pan Piotr Zbierzchowski skupił wokół siebie sympatyków gier planszowych. W naszej szkole jest coraz więcej zainteresowanych tą formą rozrywki.

„Dzień z pasją” zakończył się silnym rockowym uderzeniem. Na szkolnej scenie wystąpił zespół muzyczny „India”, w którym grają m. in. uczniowie kl.IIIC – Bartek Leszczyński i Hubert Gruszczyński. Było głośno i energetycznie – czyli tak jak trzeba.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy „Dzień z pasją” podziałał na wielu z nas inspirująco i zachęcił do rozwijania zdolności i szukania ciekawego hobby.

Organizatorzy: Jolanta Kalka, Alicja Stando, Bożena Balbuza