Europejski Tydzień Kodowania, inaczej CodeWeek, to inicjatywa promująca naukę programowania i umiejętności cyfrowych wśród osób w każdym wieku. Biorą w niej udział państwa europejskie (i nie tylko), które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w kodowaniu kodów QR. Zakodowane były pytania i musieli je odczytać oraz znaleźć odpowiedzi. Po odczytaniu kodów QR wg numeracji, jaka była na nich utworzyli informacje, które dotyczyły naszej szkoły. Jest to prosty dwuwymiarowy kod kreskowy, który w obrębie kwadratu za pomocą białych i czarnych punktów przekazuje dowolną informację. Pozwala na kodowanie liczb i liter w ilości dochodzącej do 4200 znaków unicode. To mnie więcej połowa zapisanej kartki papieru. Dzisiejszym światem rządzą technologie mobilne. Nie ma się co dziwić – chcemy mieć dostęp do Internetu w dowolnym miejscu i czasie. Kody QR doskonale wpisują się w ten trend i znacząco ułatwiają życie użytkownikom.