Strona startowa

Dziennik elektroniczny

Librus 

Nasza szkoła na Facebook

Kalendarz roku szkolnego

 Kalendarz roku szkolnego 
Otwórz Panel

 „Wszystkie Kolory Świata”  UNICEF Polska

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.


Celem projektu jest:

• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

• pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

• zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Wszystkie Kolory Świata to projekt edukacyjny, którego celem jest zapoznanie dzieci z sytuacją ich rówieśników żyjących w różnych regionach świata. Kluczowym elementem projektu jest szycie szmacianych laleczek według określonego szablonu. Resztę materiałów uczniowie dobierają samodzielnie, decydując skąd będzie pochodziła laleczka, którą będą własnoręcznie szyć.

 „Wszystkie Kolory Świata”  UNICEF Polska

Dzieci przygotowują swoje własne charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały. Uzupełnią także „akt urodzenia” (wysłany przez UNICEF) laleczki – specjalny dokument, w którym umieszczą fotografię swojej laleczki, bądź narysują jej portret oraz wpiszą dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek, a także jej zainteresowania/ hobby.


Tak powstałe laleczki, zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego w szkole dnia – DNIA WSZYSTKICH KOLORÓW ŚWIATA. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec. W akcje mogą się zaangażować dzieci, rodzice, dziadkowie, opiekunowie. Dzięki tej międzypokoleniowej współpracy powstaną małe dzieła sztuki.


Już teraz zachęcamy wszystkich do udziału w powyższej akcji charytatywnej.

Połączmy siły 😊

 „Wszystkie Kolory Świata”  UNICEF Polska

 „Wszystkie Kolory Świata”  UNICEF Polska

 

Nasza szkoła 360°

360 0421 Stitch XHC 1600x800 800x400
 

Nasza szkoła 360O

Zdjęcia 360o.

Prace naszych uczniów

prace uczniw
 

Prace naszych uczniów

Zobacz galerię prac naszych uczniów na Facebooku.