Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła wyróżniona została Certyfikatem Szkoły  Przyjaznej  Osobom  Niewidomym, przyznanym przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Vivus Supremus za udział w Kampanii Społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”.

W dniach  13 – 22. 10.2021 r., nasi uczniowie realizowali różnorodne zadania związane z Międzynarodowym Dniem Białej Laski.

W ramach udziału w kampanii odbyły się klasowe "Spotkania z Ważną Sprawą”- były to pogadanki, "Burze mózgów”, prezentacje udostępnionych nam materiałów filmowych. Uczniowie wykazali się dość dużą świadomością trudności, z jakimi borykają się osoby z dysfunkcją wzroku i chętnie uczestniczyli w różnorodnych zadaniach np.:

Czy łatwo jest dotrzeć do celu, gdy nie widzisz?

Wyszukiwali informacje o osobach, które niedowidzą lub są niewidome, a odniosły życiowe sukcesy oraz (z inicjatywy klas sportowych) wiadomości o dziedzinach sportu, w których realizują się ludzie z dysfunkcją wzroku. W klasach odczytano "List Adama”, a następnie, po ożywionych dyskusjach, wspólnie redagowano odpowiedzi, które przesłano organizatorowi projektu.

Wielkim wyzwaniem okazał się konkurs plastyczny- przygotowanie prac prezentujących państwa UE i przeznaczonych dla osób niewidomych. Uświadomiliśmy sobie, że mamy jeszcze dużo do zrobienia, by zrozumieć, jak trudny w odbiorze dla osób niedowidzących i niewidomych może być świat.

Ogromnie dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do zdobycia wyróżnienia.