Prace Dzień bezpiecznego Internetu

W miniony wtorek (8 lutego) obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), coroczne wydarzenie organizowane od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Nasza szkoła włączyła się w działania promujące bezpieczeństwo w internecie, uczniowie na plastyce rysowali plakaty, a na lekcjach informatyki poznawali i utrwalali zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Także nasi nauczyciele włączyli się w akcję, biorąc udział w konferencjach i webinarach m.in.:  Konferencja Asów Internetu, Konferencji DBI 2022 oraz Webinar Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa w internecie.

DBI to świetna okazja, aby utrwalić kilka podstawowych zasad cyberhigieny!

nauczyciele informatyki