Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do realizacji programu profilaktyki czerniaka „Znamię! Znam je?”. Na lekcjach biologii w klasach ósmych i częściowo siódmych, przeprowadzone zostały warsztaty na których uczniowie zapoznali się z tematyką programu, poznając w ten sposób metody profilaktyki tego schorzenia i rozpoznanie niepokojących zmian na skórze. Po zajęciach ósmoklasiści wypełnili ankietę dotyczącą poznanej problematyki. Dodatkowo w szkole zorganizowane zostało spotkanie, na którym wraz z przedstawicielami klas ósmych poddano dyskusji i podsumowano wyniki przeprowadzonej ankiety. Na spotkaniu mieliśmy przyjemność gościć Panią Urszulę Brzezicką – Ciach, lekarza dermatologa, która opowiedziała i zademonstrowała nam jak badanie znamion na skórze wygląda od strony praktycznej.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do zapoznania się z wynikami ankiety przeprowadzonej wśród uczniów SP 11

Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Brzezickiej – Ciach za ciekawą lekcję, a tym samym wkład w realizację programu profilaktyki czerniaka w Naszej Szkole.

Lider programu w SP 11 – Katarzyna Szyk-Gira