Realizując kampanię społeczną „E-papieros – jestem na NIE” w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu jako inicjatywy w ramach programu miejskiego „BEZPIECZNY ELBLĄG”, uczniowie klas siódmych pracowali nad projektem interdyscyplinarnym.

Ich zadaniem było przygotowanie na lekcji biologii oraz plastyki, makiety ukazującej szkodliwość palenia e-papierosów. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością jeśli chodzi o formę prac, jak i również szeroką wiedzą na temat szkodliwych substancji zawartych w e-papierosach, skutkach ich palenia i statystyk dotyczących tego zagadnienia.

Wykonanie prac pozwoliło nam dojść do wspólnego wniosku – to mit, że e-papieros jest zdrowy i nie powoduje spustoszeń w organizmie, tak jak tradycyjne palenie tytoniu. Siódmoklasiści z SP 11 udowodnili to realizując projekt.

A. Cywińska, K. Szyk-Gira