Ostatnie dni w naszej szkole obfitowały w wydarzenia. Uczniowie wzbogacali swoją wiedzę o języku polskim nie tylko na lekcjach…

Bawiąc się, odpowiadali na zagadnienia polonistyczne odczytywane z kodów QR. Zadanie było trudne! Odpowiadając, musieli nie tylko wykazać się wiedzą, ale również zadbać o poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną. Na lekcjach języka polskiego dzieci zmagały się z tekstami, w których Chochlik drukarski połączył słowa, nie zaznaczył granicy zdań i oczywiście zlekceważył reguły ortograficzne mówiące o stosowaniu wielkich liter i zasady interpunkcyjne. Trzeba było nieźle się nagłowić… Dzień z koszulkami ortograficznymi spotkał się również z życzliwym przyjęciem- zwłaszcza wśród młodszych uczniów. Podczas lekcji wychowawczych powstały zabawne teksty „najeżone” wyrazami z trudnościami ortograficznymi, a w gabinetach polonistycznych gazetki o literackich patronach roku 2 023- Wisławie Szymborskiej i Aleksandrze Fredrze.

Pamiętajmy, że całe przedsięwzięcie związane jest z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, o historii którego można przeczytać na tablicach stojących w holu.

Dziękujemy wszystkim miłośnikom języka ojczystego- uczniom, nauczycielom, którzy zaangażowali się i pomogli nam w propagowaniu postawy poszanowania polszczyzny.

Nauczycielki języka polskiego