Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004r. Ma ona na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2017 jest: „Biblioteka. Oczywiście!”

Dlatego też 9 i 10  maja w naszej bibliotece szkolnej gościły dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 24 w Elblągu. Dzieci zostały zaproszone przez nauczycieli bibliotekarzy na głośne czytanie książki „Kubuś Puchatek”.

Bohater i jego przyjaciele byli znani uczestnikom zajęć, więc z wielką uwagą wysłuchano fragmentu książki przeczytanej przez uczniów Gimnazjum nr 4 – Amelię i Kacpra. Interpretacja starszych kolegów przypadła dzieciom do gustu, pięknie za nią podziękowały. Po wysłuchaniu fragmentu przedszkolaki zajęły się kolorowaniem ulubionych bohaterów, wyszło im to bardzo ładnie. Prace dzieci zabrały ze sobą. Na pamiątkę wizyty w bibliotece szkolnej przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki do książek. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, z większością dzieci spotkamy się od września, jako uczniami naszej szkoły.

12 maja gościć będzie jeszcze w naszej bibliotece grupa 4-latków z tegoż przedszkola. Dla nich zaplanowano wykonywanie kolorowanek za pomocą programu komputerowego.

Nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk, Hanna Trybińska