MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

“ENGLISH SPEAKING COUNTRIES – WHAT DO WE KNOW?”

Kultura krajów anglojęzycznych jest nam coraz bliższa, czego wyrazem jest ogromna wiedza uczniów klas szóstych w tym temacie, którą mieli okazję zaprezentować na szóstej już edycji międzyszkolnego konkursu “English Speaking Countries – what do we know?”. 12 maja w Zespole Szkół nr 1 w zmaganiach zmierzyły się czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych z Elbląga i okolic. Patronat  honorowy nad konkursem objął Prezydent Elbląga Pan Witold Wróblewski oraz Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty.

Uczniowie rywalizowali w siedmiu konkurencjach mi. in. literowania wyrazów, rozwiązywania krzyżówki czy odgadywania tytułów i wykonawców piosenek. Poziom zmagań był bardzo wyrównany. Czas pomiędzy konkurencjami umilił występ klasy VI C z przedstawieniem pt. Changing places oraz skecze uczniów gimnazjum.

Po zaciętej rywalizacji przyszedł czas na obrady jury w składzie: pani Mariola Chodakowska, pani Dorota Kadziewicz oraz pani Marlena Kwaśniewska.

A oto wyniki:

I miejsce – Szkoła Podstawowa z Nowakowa

II miejsce– Szkoła Podstawowa nr 19

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 25

Wyróżnienia: SP 1, SP 16 oraz SP 18.

Jury konkursu przyznało również nagrody za przygotowane stroje i charakteryzacje, w tej kategorii laur przypadł uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nagrodę specjalną, którą otrzymała uczennica SP 25 za kreację Królowej Elżbiety II.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Organizatorzy konkursu

E. Derlukiewicz, M. Frączyk, A. Stefanowicz, M. Szyk-Wojtkiewicz