Dnia 18 maja klasa 7.a wzięła udział w Potyczkach Językowych z języka niemieckiego. Klasa podzieliła się na grupy i przystąpiła z wielkim zapałem do rozwiązywania zagadek językowych. Nauczyciele języka niemieckiego przygotowali 4 zadania, uczniowie musieli wykazać się m.in. umiejętnością rozszyfrowania zdań napisanych kodem obrazkowym, jak też przeczytać zdania w odbiciu lustrzanym, lub odgadnąć słowa utworzone z wymieszanych liter. Jedno z zadań dotyczyło również Szachownicy Polibiusza. Było dużo emocji i zdrowej rywalizacji wśród drużyn.

Najlepsza okazała się grupa uczniów: Natalia M., Nermine El K., Olivier P - grupa ta zdobyła 100% - GRATULACJE. Na II miejscu uplasowała się grupa uczniów: Daniel R., Adrian i Oskar F., Michał K. - zdobyli 86,6%, na III miejsce zajęła uczennica Martyna L - 73,3%.

Wszystkim uczniom gratulujemy sprytu oraz wiedzy.

Marzena Szramowska, Sebastian Kutra