W środę 13 czerwca i społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona- Kornela Makuszyńskiego. Tego dnia mogliśmy poczuć się jak w bajce.

Uczniowie klas I-III pięknie prezentowali się w biało - czerwonych strojach, które tym razem miały symbolizować strój Koziołka Matołka, bohatera dzisiejszego święta. Podczas krótkiego apelu uczniowie wspólnie odśpiewali hymn kornelowski i zaprezentowali efekty swojej pracy. Plakaty, które wykonali, zachęcają Koziołka do bezpiecznych podróży w różne zakątki świata, a nawet wszechświata. Po wzorowo wykonanej pracy dzieci mogły zrelaksować się w "kinie pod chmurką"

Klasy 4 wzięły udział w plenerowym spotkaniu czytelniczo-plastycznymi małpką Fiki - Miki. Wysłuchały opowieści o przygodach bohaterki utworu Kornela Makuszyńskiego i wzięły udział w konkursie. Malowały twarze upodabniając się do postaci literackich, a także tworzyły "chodnikale" inspirowane wysłuchanym i utworami.

Uczniowie klas 5 i 6 stworzyli kreatywne foldery biur podróży, zachęcając do wzięcia udziału w egzotycznym wypoczynku w towarzystwie solenizanta- Koziołka Matołka.

Wspaniałą niespodziankę zrobiły klasy 7.a, 8.b, 8.c i 8.d przygotowując menu degustacyjne, reklamując wylosowany zakątek świata oraz walcząc o głosy w konkursie gastronomicznym. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie na filii- "Koziołek Matołek na wakacjach- zatrzymane w kadrze". Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przygody brodatego podróżnika prezentowane w "Kinie pod chmurką".

Uśmiechnięte twarze uczestników dzisiejszego święta były najwyższą nagrodą dla organizatorów Dnia Patrona.

Wspaniałych wakacyjnych przygód życzyłby nam zapewne Kornel Makuszyński - pisarz ze słońcem w herbie.