Absolwenci, sięgajcie gwiazd!

22 czerwca najstarsi uczniowie Jedenastki pożegnali się z murami szkoły. Towarzyszyli im rodzice i młodsi koledzy i koleżanki – uczniowie klasy siódmej.

Jak tradycja nakazuje, odbyło się uhonorowanie tych najlepszych. Wręczono kolejno złote, srebrne oraz brązowe laury: Zuzannie Kamińskiej, Mikołajowi Ciachowi, Mateuszowi Krause, Kornelii Maruszak, Kindze Krupie, Mai Wiśniewskiej. Pamiątkowymi medalami odznaczono również absolwentów – sportowców, a aktorzy grupy teatralnej Podaj Dalej odebrali podziękowania. Kornelia Maruszak otrzymała również tytuł „Osobowości Roku”, a Zuzanna Kamińska „Sportowca Roku”. Nie mogło zabraknąć podziękowań dla wspaniałych rodziców, którzy najbardziej angażowali się w życie szkoły - odebrali oni gratulacje z rąk pań dyrektor Katarzyny Jankowskiej oraz Marleny Kwaśniewskiej.
Największe emocje rozpaliło zaprezentowanie wyników plebiscytu „Kozich Bródek” wyłaniającego najbardziej barwne postacie wśród uczniów oraz nauczycieli. Znalazły się tam ciekawe kategorie, między innymi: Gamer, Top Model czy Chodząca Cierpliwość.
Dziękujemy debiutującym w roli aktorów uczniom klas ósmych, którzy zaprezentowali krótkie scenki obrazujące tegoroczne egzaminy, a dzięki występowi Gabrieli Gągalskiej z kl. VIII D dowiedzieliśmy się, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”.
Życzymy Wam wspaniałych wakacji, powodzenia w szkołach ponadpodstawowych i wiary w to, że warto dążyć do spełnienia marzeń. Miejcie na uwadze, że, jak napisał L. Staff, „o to chodzi jedynie, by naprzód wciąż iść śmiało, bo zawsze się dochodzi gdzie indziej, niż się chciało”.