6.12 klasa Ic wybrała się do Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu na warsztaty kulinarne. O bardzo wczesnej porze ruszyliśmy na wyprawę – najpierw autobus, potem krótki spacer… aż trafiliśmy pod ramiona Pań nauczycielek, które wprowadziły nas w temat warsztatów. Najpierw musieliśmy się przygotować – fartuszki i czapki obowiązkowe ! 🧑‍🍳🧑‍🍳🧑‍🍳 Zgadniecie co robiliśmy?

Piekliśmy i ozdabialiśmy pierniczki! Do tego samodzielnie wykonaliśmy i upiekliśmy marchewkowe muffinki, które posłużyły nam za drugie śniadanie. Na ciepło z herbatką… pycha !  Na koniec krótki spacer po szkole. Zajrzeliśmy do kuchni (starszaki same gotują obiady!😃), do kilku sal lekcyjnych…

Bardzo nam się podobało - zajęcia były bardzo ciekawe, wiele rzeczy mogliśmy wykonać własnoręcznie.

Przepiękne pierniki zabraliśmy ze sobą. Prawa, że Wam też się podobają?💗